Utkání začínalo relativně zvolna a dlouhé minuty se hrálo bez gólu. I přes to se oběma celkům podařilo několikrát orazítkovat tyč. První gól padl v 9. minutě. Skóre zápasu otevřel Mělník. Stejně dlouhou dobu si slušně zaplněná teplická hala musela počkat na další trefu. O srovnání domácích se postaral Nene, který se parádně prosadil po samostatné akci. Ve 20. minutě se podařilo domácímu celku dokonat obrat a vstřelit takzvaný „gól do šatny“. O trefu se postaral další z Brazilců, tentokrát Jean. Olympik však vyvedl teplické rychle z omylu. Po trestuhodném zaváhání a nekoncentrovanosti v posledních vteřinách poločasu se hostům podařilo se závěrečnou sirénou vyrovnat. Strany se tak měnily za nerozhodného stavu 2:2.

Do druhé půle šli domácí s jasným cílem rozhodnout zápas ve svůj prospěch. Hrálo se ve vysokém tempu a Teplice měly i několik šancí, především Nene, který byl téměř u všeho. Pokusy ale pokaždé ztroskotaly na brankáři Soumarovi. Po neproměněných šancích Svarogu přišel trest, opět se trefili hosté, kteří tak v zápase podruhé vedli. Jeden ze zlomových okamžiků utkání přišel ve 36. minutě. Hráč hostí Sváta byl ve vyložené šanci faulován, poté Mělník dopravil míč do sítě, ale sudí Novotný výhodu neponechal a už předtím zapískal. Místo gólu tak následovala pouze standardní situace a žlutá pro faulujícího Davida Černého. Po této „klice“ domácích zahájil Svarog hru v power play.

Ve 38. minutě přinesl tlak teplických kýžené ovoce. Na 3:3 srovnal Lucas Borges a započal tak šílené dvě minuty, které zvedaly ze sedaček nejednoho diváka. Přesně v čase 1:46 před závěrečnou sirénou se opět trefili hosté, kteří se tak ujmuli vedení již potřetí v zápase. Střelec gólu Patrik Mažári a celý tým se radoval, jakoby už zasadil poslední úder. Euforie hostí ale trvala přesně deset vteřin. Domácí znovu zvládli zareagovat, druhou trefu v řadě si připsal Lucas. Celá hala byla na nohou a hltala každou vteřinu „koncertu“, která se na palubovce odehrávala.

Svarogu byla ale remíza málo a stále pokračoval ve hře v power play. Ta se po dalších dvaceti vteřinách znovu vyplatila. Z úhlu se trefil Jirka Baran a s teplickou halou cloumaly obrovské emoce a euforie. Poslední naděje Mělníku definitivně utnul Nene, který pár vteřin před koncem stanovil skóre na 6:4. Celá hala odměnila domácí tým potleskem ve stoje, který Svarog doprovázel v posledních vteřinách hry i dlouhé minuty po závěrečném hvizdu.

Martin Kulhánek, hráč Svarog FC Teplice: „Další zápas je za námi a díky Bohu další tři body! Nesmírně vydřené tři body! A takových bodů je třeba si vážit jednou tolik. Průběh zápasu nebyl ideální, ale ukázali jsme sílu a všem lidem co tam byli, že jsme tým, co bojuje na sto padesát procent! Každý zápas je jiný, každý je nesmírně těžký a zrovna takového, jaký byl dnes, si musíme nesmírně vážit! Nyní si můžeme chvíli užívat tyto pocity a v pondělí už se budeme připravovat na čtvrteční svátek!“

Pavel Šuba, trenér SK Olympik Mělník: „Taková prohra strašně moc mrzí. A navíc po tak skvělé hře, kdy jsme byli na soupeře super připraveni a prakticky třicet pět minut hráli na tři body. Ovšem herně a takticky jsme se nedokázali zkoncentrovat na závěry obou poločasů. A to už podruhé za sebou. Je to o zkušenostech, které sbíráme a zatím na to hořce doplácíme. I když špatně bráněná power play jde za jednotlivci, kteří si nesplnili to, co měli a výsledkem toho byly dva vlastní góly a prohra.“

Svarog FC Teplice – SK Olympik Mělník 6:4 (2:2)
Branky: 18. Nene, 20. Jean, 38. Lucas Borges, 39. Lucas Borges (Nene), 39. Baran, 40. Nene (Jean) – 9. Sváta, 20. J. Babovák, 31. Zdržálek (Buzek), 39. Mažári).