Benago do třetího čtvrtfinále vlétlo ve velkém stylu a hned po šestnácti sekundách orazítkoval Marcelo tyč. V čase 1:02 už se orli radovali, když po narážečce s Marcelem otevřel skóre utkání Vnuk. Svěřenci Beniho Simitči byli v úvodu i nadále aktivní a vytěžili ze svého náporu další dva góly. Mezi střelce se zapsali Saul s Pimpolhem. Zkraje deváté minuty Vnuk individuálně prošel přes polovinu hřiště a u pravé tyče Vahalovy branky našel Saula, který usměrnil míč popáté za slávistického brankáře. Slavia se dočkala korekce výsledku v polovině dvanácté minuty, kdy Salák sklepl míč Novotnému, a ten prostřelil Cristiana. Benago si však čtyřbrankový náskok vzalo vzápětí zpět, když na poločasových 5:1 upravil, po zaváhání Směřičky, Vnuk.

Slavia mohla udeřit zkraje druhého poločasu, ale sražená střela Hrdiny skončila jen na tyči. Vzápětí udeřilo Benago, když Saul sebral míč právě Hrdinovi a elegantně přehodil Vahalu – 6:1. Hrdina své zaváhání napravil ve 28. minutě, kdy korigoval na 2:6. Následně byl v pokutovém území faulován Vnuk a Ago Simitči se z penalty zapsal mezi střelce. Poté přišlo hluché období Benaga a Slavia se vrátila třemi góly do zápasu, když se prosadili Míča, Směřička a Wojnar. Pražané se však sami v závěru připravili o naději bojovat alespoň o vyrovnání, když Pimpolho vystihl jejich rozehrávku a střelou do prázdné branky upravil na konečných 8:5.

Beni Simitči (trenér Benago Zruč nad Sázavou): „Na palubovce bylo takové Benago, jaké jsem si představoval. Ve druhém poločase jsme ze hry stáhli některé hráče, kteří nejsou úplně zdravotně v pořádku, a také Vnuka, který se zranil, tak mohl být rozdíl ve skóre ještě větší. Za stavu sedm-dva šel Míča proti Vnukovi šlapákem a ten má možná zlomenou nějakou zánártní kůstku. Uvidíme, co ukáže další vyšetření. Nicméně jsem to moc nechápal, protože za takové stavu to podle mě nemají hráči zapotřebí, když byl v tu dobu zápas rozhodnutý. Soupeře jsme k ničemu nepustili. Slavia sice korigovala, ale bylo to ve chvíli, kdy jsme nechodili naplno do soubojů, abychom se nezranili nebo nevykartovali. Bylo to na můj pokyn, protože v sobotu nás čeká další zápas této série. I když jsme si to hlídali, tak nám Vnuka zranili. Když se vrátím k zápasu, tak v prvním poločase jsme jasně ukázali, jak umíme hrát, a hrát už tak budeme, protože hráči konečně pochopili, o co jde. Slavia sice snížila na rozdíl dvou branek, ale strach jsem neměl. Dva krajní hráči, kterým se nedařilo ubránit power play Slavie v prvním utkání tentokrát na palubovce nebyli, a já byl přesvědčený, že podruhé se obrat Slavii nepovede. I když Saul a Marcelo toho odehráli hodně a byli unavení, tak utkání zvládli. Jsou to hráči, kteří takové porce hrát mohou. Zbytečně jsme v závěru odevzdávali míč namísto toho, abychom ho drželi a hráli v klidu ve čtyřech. I tak si myslím, že power play hostí pro nás mohla být prospěšná vzhledem k sobotnímu utkání. Nyní máme za sebou jeden krok, ale musíme se rychle vrátit na zem a připravit se na sobotní utkání stejně kvalitně jako na třetí zápas série a potvrdit svou kvalitu.“

Martin Brychta (trenér SK Slavia Praha): „Utkání rozhodl jeho samotný začátek. Upozorňoval jsem hráče, že jak v prvním, tak v druhém utkání mělo Benago v prvních minutách velký tlak a chtělo zápas rozhodnout hned v úvodu. To se mu v prvních dvou duelech nepodařilo, jelikož jsme dobrými obrannými zákroky, a i s trochou štěstí, šance soupeře přestáli. Tentokrát to bohužel bylo od našich hráčů trochu vlažnější a Benago co si vytvořilo, to mu tam spadlo. My jsme de facto Benagu dva góly v prvním poločase darovali sami. O poločase jsme hráče nabádali k tomu, aby hráli jako za stavu nula-nula, jelikož to, jak budou hrát, je důležité pro další zápas série. Chtěli jsme, aby si vrátili zpět sebevědomí a uvědomili si znovu, že proti Benagu hrát jde, a hlavně aby Benago nebylo tak nahoře. Do druhého poločasu už jsme nepostavili Zárubu, který si sám řekl, že chce být pošetřen kvůli zranění. Nicméně já věřil i hráčům, kteří čekali na svou šanci na lavičce, že mohou zápas zdramatizovat, což nakonec dokázali. Škoda osmého gólu, který jsme Benagu také darovali my sami. Utkání mohlo být dramatické až do úplného konce.“

FC Benago Zruč n. S. – SK Slavia Praha 8:5 (5:1)