Zápas začal zostra. Už ve 3. minutě se z rozehraného autu prosadil hostující Salák. Podobně se trefil i v 6. minutě domácí Štrajt a stav byl 1:1. Na začátku druhého poločasu se domácí ujali vedení, když se po brejkové situaci prosadil Abrham. Slávisté odpověděli ve 29. minutě, když po rohovém kopu srovnal Směřička. Obrat skóre sešívaní dokonali o čtyři minuty později: Hrdina dostal přihrávku před bránu, kde byl zcela sám a nedal Kubíčkovi šanci - 2:3. Minutu a dvanáct vteřin před koncem základní části si dal vlastní gól slávista Homola a zápas šel do prodloužení.

Rozhodnutí přišlo necelé dvě minuty před koncem prodloužení, kdy Plzeň ztratila míč při hře bez brankáře a Záruba trestal. První bod v sérii má Slavia.

Petr Kučera (trenér SK Interobal Plzeň): „Jsem smutný, protože se doma prohrálo. Musíme se s tím nějak poprat a zabojovat ve čtvrtek na Slavii. Do zápasu se dalo všechno a rozhodlo několik šancí, které nám vychytal brankář hostí. V závěru se musela hrát power play, která nakonec nevyšla, a inkasovalo se. Již teď musíme koukat na další důležitý zápas. Chci moc poděkovat divákům, kterých se sešlo opravdu hodně moc. Jen mě mrzí, že jsme jim neudělali radost i výsledkově. Díky i za to, že se ozývali v situacích, kdy to tým potřeboval. To bylo hlavně na konci druhého poločasu. Takovou kulisu nám může zbytek ligy jen závidět. Chtěl bych je pozvat i na další domácí zápas a moc bych si přál, kdyby to bylo ještě hlučnější, a dotáhli nás do vítězného konce.“

Martin Brychta (trenér SK Slavia Praha): „Byl to dramatický zápas až do samotného prodloužení, jsem rád, že to nakonec dopadlo dobře pro nás. Nemohli jsme se dostat dlouho do hry. Měli jsme fáze, kdy jsme hráli tak, jak jsme chtěli, a navázali jsme na to, jak jsme hráli proti Plzni v tom posledním utkání. Ale pak jsme měli chvíle, kdy jsme přestávali běhat a soupeř toho využíval. Musím pochválit našeho brankáře Ondřeje Vahalu, který nám neskutečně pomohl, zejména při power play soupeře v závěru. Očekávám, že stejně vyrovnaný bude i průběh v dalším zápase, bude to vyrovnané až do rozhodující zápasu.“

SK Interobal Plzeň - SK Slavia Praha 3:4p (1:1,2:2-0:0,0:1)

Branky: 6. Štrajt (Abrham), 22. Abrham (Holý), 39. vlastní – 3. Salák (Novotný), 29. Směřička (Záruba), 33. Hrdina (Záruba), 49. Záruba. Stav série: 0:1.