Zápas byl dlouho vyrovnaný 0:0, ale ve 29. minutě proměnil desítku domácí Havrda. Ten samý hráč pak i pečetil důležité tři body pro Démony v poslední minutě. Hradečtí si velice zkomplikovali boj o záchranu.

Karel Kruliš (trenér Démonů Česká Lípa): „Zápas ukázal přesně to, co jsme věděli, že to bude lítý boj o každý metr palubovky. V prvním poločase to z naší strany bylo hodně nervózní a bylo vidět, že to máme v hlavách, že je potřeba tento zapas zvládnout. Musím říct, že Hradec hrál velice dobře a vytvářel si šance, ale my jsme i přesto velice dobře bránili. Po přestávce jsme si řekli, že budeme více soupeře napadat, a to neslo své ovoce. Dostávali jsme je pod tlak a z toho pramenily chyby. My jsme se dostávali do zakončení, pak přišla situace, při které rozhodčí pískl pokutový kop a my šli do vedení. Potom Hradec sáhl po hře s pěti hráči v poli a my jsme power play úspěšně ubránili. Navíc jsme vstřelili vítězný druhý gól.“

Miroslav Semerád (asistent trenéra Mados MT Hradec Králové): „Před tímto zápasem jsme oproti předchozím utkáním změnili v naší hře některé věci a ty se ukázaly jako správné, což dokládá několik nastřelených tyčí, břeven a vyložených šancí. Nutno korektně říci, že domácí nám v disciplíně nastřelených brankových konstrukcí úspěšně sekundovali, ale ani jeden z týmů nedokázal své šance využít. Proto ještě v sedmé minutě druhého poločasu svítily na ukazateli skóre dvě nuly. Myslím si, že jsme si vytvořili více brankových příležitostí, ale zřejmě důležitost utkání svazovala střelcům obou mužstev nohy. Možná i proto by se nikdo nedivil, kdyby zápas skončil bez branek. Jenže nakonec jediným „střelcem“ zápasu byl hlavní rozhodčí, který pískl „nepenaltu“ domácím a tím hrubě ovlivnil celé utkání. Je buď smutné, že český futsal nemá na čtyři hraná utkání první ligy osm kvalitních a zkušených rozhodčích, nebo ostudné, že na tak důležitý zápas, byť týmů z konce tabulky, někdo deleguje dle mého názoru takto nezkušeného arbitra, který je ve fázi: učím se pískat a dá-li Bůh, tak se to možná jednou naučím.“

Démoni Česká Lípa – Mados MT Hradec Králové 2:0 (0:0)