První poločas ale ovládli domácí po trefách Slavíka a Opluštila. Vedení 2:0 Třinci ve druhé půli dlouho nevydrželo. O vyrovnání se postaral Štrajt s Kasýkem. V poslední desetiminutovce hosté přidali další dva góly, na které oceláři reagovali jen snížením na konečných 3:4.

Andrea Bucciol (trenér SKP Ocel Třinec): „Odehráli jsme velice dobrý první poločas, díky dobře řešeným brejkům jsme se dostali do dvougólového vedení. Hosté se dostávali pouze ke střelám z dálky a nebyli příliš nebezpeční. Měli jsme šance na zvýšení náskoku, bohužel se je nepovedlo proměnit. Druhý poločas, jak je u nás zvykem, nejdeme na hřiště tak agresivně a koncentrovaně jako v první půli. Opět soupeři darujeme góly a prohrajeme takto důležitý zápas. Přes týden si utkání zanalyzujeme a určitě budeme muset něco změnit. Není totiž možné, aby se náš tým během poločasové přestávky takto změnil. Před zápasem bych bral i bod, aby nám soupeři před námi neutekli. Je sice pravda, že bod nedělá velký rozdíl, ale mohl by nám dodat sebedůvěru pro následující utkání. Do Hradce určitě pojedeme pro tři body, protože chceme zakončit polovinu soutěže vítězstvím.“

Petr Kučera (trenér SK Interobal Plzeň): „První poločas z naší strany nebyl špatný, ale po dvou šancích soupeře jsme inkasovali, a náš tým se dostal do nevýhody. Určitě jsme však nebyli horší. Kluci si sami v šatně řekli, že jsme silnější, nebezpečnější a že na ně mají. Bylo vidět, že po dlouhé cestě chtějí uhrát body. Ve druhém poločase jsme rychle srovnali a za stavu dva-dva už jsme měli více ze hry my. Zápas byl odbojovaný, bylo tam srdíčko. Vyrovnané utkání, ale s větším štěstím na naší straně. Jsem rád za důležité tři body. Kaňkou v utkání je trenér Třince, který neunesl porážku a místo podaní ruky soupeři, dokázal jen rozkopat lavičku na střídačce a rozhazovat rukama. Tohle jsem od profesionálního trenéra nečekal.“

SKP Ocel Třinec - Interobal Plzeň 3:4 (2:0)