Prvních deset minut domácí dominovali a vypracovali si vedení 3:0. Jenže Třinečtí do přestávky zápas zdramatizovali a snížili na 2:3. Druhý poločas už byl o tom, zda hosté srovnají nebo Helas odskočí. Zápas dospěl až do power play ocelářů dvě minuty před konce. Hra bez brankáře však hostům vůbec nevyšla a domácí ještě v závěru třikrát skórovali – 6:2.

Marek Kopecký (Rádio Krokodýl Helas Brno): „Utkání bylo po psychické stránce hrozně náročné. Vedeme tři-nula, utkání máme pevně pod kontrolou a ke konci prvního poločasu uděláme dvě hrubky, kdy kličkujeme před brankou, a soupeři dovolíme se dostat na koně. Druhý poločas nás Třinec naháněl a čekalo se, kdo dá zlomový gól. Zápas jsme rozhodli až ke konci zápasu. Děkuji klukům za bojovnost a za to, že důležité body zůstali v Brně.“

Andrea Bucciol (trenér SKP Ocel Třinec): „Do zápasu jsme vstoupili neskutečně špatně, byli jsme nekoncentrovaní a na prvních sedm minut musíme prostě zapomenout. Kdyby zápas začínal až osmou minutou, mohli bychom si říct, že jsme odehráli povedené utkání. Ale těch sedm minut nemůžeme vymazat, rozhodly totiž o výsledku. Poslední dvě minuty jsme hráli power play a to je vždy riziko. Nicméně mezi osmou a třicátou osmou minutou jsme hráli dobrý zápas. Začali jsme hrát vysunutý presink a domácí pouze odkopávali míče. Zápas jsme měli pod kontrolou, bohužel se nám nepodařilo vyrovnat skóre. To je nakonec zbytečně vysoké, tři branky jsme inkasovali v posledních dvou minutách. Přesto bych chtěl hráčům poděkovat za to, že ani v okleštěné sestavě jsme se nepoložili a dokázali zápas zdramatizovat.“

Rádio Krokodýl Helas Brno – SKP Ocel Třinec 6:2 (3:2)