Ačkoliv se jednalo o první finálový duel, obě mužstva do něj vlétla po hlavě. Pomohla tomu první branka zápasu, kterou hned ve 2. minutě vstřelil hlavou Belej. Chrudimští ale s odpovědí neotáleli a za minutu byl stav znovu nerozhodný, když Záruba posunul míč doleva Maxovi, který obstřelil vyběhnuvšího Cristiana - 1:1.

Benago následně nasbíralo v krátkém rozmezí pět akumulovaných faulů a po zbytek poločasu hrálo v ohrožení pokutového kopu soupeře. Nejprve ale sami Zručští udeřili. Belej oplatil Brahimimu gólovou přihrávku a ten do protipohybu Tona poslal Benago znovu do vedení. V 9. minutě bylo ale znovu srovnáno, když Sidnei nalil Romanu Marešovi, který ranou z první nedal Cristianovi šanci. O čtyři minuty později se poprvé v zápase dostali do vedení hráči Chrudimi, když Rešetár našel na zadní tyči dobře nabíhajícího Sidneiho, který nasměroval míč do sítě - 3:2.

Krátce nato čelilo po ruce Marcela Benago pokutovému kopu za šestý akumulovaný faul, ale Cristiano si s dělovkou Kovácse poradil. V závěru poločasu byly oba týmy blízko dalším gólům, když nejprve Max trefil tyč a v poslední sekundě tohoto dějství po střele Rodka vychytal Ton Marcelovu dorážku. Do kabin šel tak s jednobrankovým vedením obhájce titulu z Chrudimi.

Domácí navíc udeřili po přestávce jako první, když se Sidnei obtočil kolem svého strážce a ranou pod břevno zvýšil na 4:2. Na další gól diváci čekali až do 31. minuty, kdy Max prostrčil podél postranní čáry míč Rešetárovi, který přehodil Cristiana - 5:2. Benago se dostalo na chvíli zpět do kontaktu ve 33. minutě, kdy zahrál v brankovišti rukou Rodrigo a Ago Simitči snížil z pokutového kopu na rozdíl dvou branek.

Klíčový moment přišel ve 36. minutě, když se Benago snažilo dotáhnout svého soupeře, ale chybovalo a Marcelo zadržel pronikajícího soupeře, za což viděl druhou žlutou, a následně červenou kartu. Chrudim poté nabídnutou přesilovou hru využila, když Cristiano střelu Dentinha vyrazil jen k Rešetárovi a ten upravil na 6:3. Minutu před koncem stihl už jen Michal Belej korigovat na konečných 4:6.

Hráče nemá cenu uklidňovat, prohlásil Horák

„Utkání mělo různé fáze. Jednu chvíli bylo lepší Benago, jednu chvíli zase my. Rozhodly individuální chyby, které jsme dokázali potrestat, proto se nám povedlo vyhrát,“ řekl sportovní manažer Chrudimi Petr Horák a pokračoval: „Vyhrál tým, který dal více branek. Vyprávět někomu, že jsem byl lepší a prohrál jsem, to bych nikdy nechtěl.“

Celý zápas byl hodně vyhrocený. Hlavně mezi Brazilci na obou stranách. „Emoce k finále patří. Je pravda, že tam byly momenty, které šly za hranici, ale nemá cenu někoho uklidňovat. To je až kontraproduktivní,“ usmál se Horák.

Simitči: Rozhodla přemotivovanost

Trenér Benaga Zruč nad Sázavou Beni Simitči viděl, že jeho mužstvo bylo v prvním dějství lepší: „První poločas jsme byli lepší a měli jsme více šancí. Kdybychom si spočítali tutovky, tak jsme na tom lépe. Bohužel jsme je dneska nevyužili. Soupeř své šance proměnil. Říkal jsem klukům, že nesmíme pustit Chrudim do vedení, natož dvoubrankového. My jsme to bohužel nedodrželi. Kluci byli až moc přemotivovaní, což chápu. Ani jsem jim to po první půli nevyčítal. Podle mě přemotivovanost rozhodla, i když jsem kluky celý týden připravoval. Ne nadarmo je Chrudim jedenáctinásobným mistrem, umí využívat všechny chyby soupeře.“

ERA-PACK Chrudim - Benago Zruč nad Sázavou 6:4 (3:2)