První poločas televizního zápasu byl hodně vyrovnaný a hlavně nepřesný v koncovce. Během první půle nastřelily oba celky břevno a těsně před koncem poločasu byl blízko brance i brněnský Mareš, který udělal kličku brankáři, ale nastřelil tyčku.

Druhý poločas začal hodně aktivně na obě strany. Hrálo se nahoru a dolů, ale oba brankáři své týmy drželi. Aktuální nemohoucnost střelců potvrdil ve 25. minutě brněnský kapitán Outrata, který otevřel skóre utkání smolně do vlastní brány, kam tečoval střílenou přihrávku Šíši – 1:0. O minutu později už to bylo 2:0 pro Interobal. Mižár využil zaváhání hostujícího obránce a nekompromisní ranou prostřelil Kubíčka.

Ve 33. minutě měli blízko ke vstřelení branky i hosté. Mareš rozehrál aut na Hrubého, jehož dělovka se otřela o břevno Landrgottovy brány. O minutu později však hostující brankář Kubíček fauloval v pokutovém území Vnuka a sám faulovaný zvýšil na 3:0. Krokodýl ihned vsadil na power play a to se mu vyplatilo. Veselovský posunul míč na Hrubého a ten našel skulinu mezi nohama brankáře Plzně – 3:1.

Na drama bylo zaděláno tři a půl minuty před koncem. Brněnský Hrubý obral o míč Stejskala a ranou bodlem rozvlnil síť v plzeňské brance – 3:2. Ačkoliv si hosté vynutili tlak další hrou bez brankáře, už nedokázali vyrovnat a Plzeňští slavili důležité tři body.

Ohlasy trenérů

Petr Kučera, trenér SK Interobal Plzně: „Bylo to napínavé utkání až do konce. Na zápas jsme se připravovali, ale vůbec jsme nezvládli vstup do utkání. Celkově jsme první poločas prospali a nehráli jsme to, čím se chceme prezentovat. Za druhý poločas před kluky smekám. Vytvořili jsme si tříbrankový náskok, který byl rozhodující. Silou vůle jsme závěr utkání při power play soupeře ubránili. Troufnu si říct, že jsme vyhráli zaslouženě, i když hosté v první půli měli nějaké šance a dokonce nastřelili tyče.“

Marek Kopecký, trenér FC Rádio Krokodýl Brno: „Zápas jsme si prohráli v prvním poločase, kdy jsme byli lepší a měli jsme asi čtyři vyložené šance. Chodili jsme sami na brankáře, tři na jednoho, ale asi jsme urazili nějakého futsalového Boha. Soupeř v první půli nastřelil jedno břevno a ještě k tomu z dálky. Bohužel, nedáš - dostaneš. Ve druhém poločase jsme inkasovali jako první, i když jsme rozehrávali aut na polovině soupeře, ale vraceli jsme se pomalu. První gól rozhodnul. O přestávce jsem klukům říkal, že kdo dá gól, tak vyhraje. Potom jsme na deset minut úplně vypadli z role a dostali jsme další dvě branky, i když poté, co jsem viděl záznam v televizi, jsem naštvaný. Bylo jasně vidět, že se hráč domácích válí po ruce a nakonec byla odpískána penalta na nás. To zápas hodně ovlivnilo, protože jsme se pak dostali dvěma góly zpátky do hry.“

SK Interobal Plzeň – FC Rádio Krokodýl Brno 3:2 (0:0)

Branky a nahrávky: 25. vlastní Outrata, 26. Mižár, 34. Vnuk (pk) – 34. Hrubý (Veselovský), 37. Hrubý. Rozhodčí: O. Černý – Melničuk. ŽK: Outrata, Brůna (oba Brno). Diváci: 550.

Interobal Plzeň: Landrgott (Prekop) – Štverák, Mižár, Mariánus, Štrajt, Šíša, Koc, Kasýk, Forman, Stejskal, Böhm, Vnuk, Rozboud. Trenér Petr Kučera.

Rádio Krokodýl Brno: Kubíček (Sýkora) – Matyska, Hrubý, Mareš, Outrata, Galia, Nosko, Michalec, Mužík, Brůna, Veselovský. Trenér Marek Kopecký.