Futsalisté Sparty začali náporem a usadili se na polovině soupeře. Ten však hrozil z nebezpečných brejků. V 9. minutě utekl sparťanské obraně D. Drozd, ale svůj únik zakončil střelou do tyče Vozárovy brány. Na druhé straně zvonila tyč po pokusu sparťana Doši. Skóre se poprvé měnilo v 11. minutě. Sparta zahrála signál a Frič nahrál ve skluzu před prázdnou bránu Tichému – 1:0.

Pražané vyvinuli na soupeře velký tlak. V další šanci nastřelil Vodecký po rohu Friče břevno. Ve 13. minutě už to bylo 2:0. Druhou asistenci si připsal hrající trenér Sparty David Frič a Vodecký tvrdou ranou našel skulinu mezi obráncem a tyčí hradecké svatyně – 2:0. Klíčové góly vstřelili Pražané těsně před přestávkou. Nejprve využil chybu obrany Rott a krátce po něm i Sláma – 4:0.

Po přestávce se Mados trochu otrkal a dokonce dokázal skórovat. Ve 28. minutě přihrál D. Drozd v brejku Jiráskému a ten prostřelil Vozára – 4:1. Sparta se dostala do hry deset minut před koncem. Doša poslal Havrdu do samostatného úniku, ten ale zakončil do boční sítě. V další příležitosti se ocitl Sláma, ale Menšl ho skvěle vychytal. Ve 38. minutě bylo rozhodnuto. Tichý si narazil s Rottem a zakončil do prázdné brány – 5:1.

„Byl jsem spokojený hlavně s první půlí, kdy jsme soupeře jednoznačně přejeli,“ zdůraznil hrající trenér Sparty David Frič a pokračoval v hodnocení: „První poločas měl podle mého skončit osm-nula a mohl být úplný klid. Na začátku druhé půle jsme neproměnili nějaké šance, soupeř pak z ojedinělé příležitosti snížil na jedna-čtyři, trochu se chytil, ale i tak jsme byli celý zápas lepší ve všech herních činnostech.“

Převahu domácích uznal i trenér Hradce Králové Daniel Rajnoch: „Celé utkání se nám vůbec nevyvedlo. Domácí byli jasně lepší a zaslouženě zvítězili. U všech balonů a ve všech soubojích jsme byli minimálně o krok pozadu. Zápas nám ukázal, že se máme ještě hodně co učit.“