Chrudimští vstoupili do televizního utkání proti Benagu velmi razantně, hned v úvodních čtyřech minutách napálili domácí dvě tyčky, paní štěstěna nepřála střelám Lukáše Rešetára a Dentinha. Silný tlak favorita vyvrcholil vstřelením dvou branek. Nejprve si Matěj Slováček uzmul balon v předbrankovém prostoru, ještě si narazil s kapitánem ERA-PACKu a pak neomylně poslal míč do hostující sítě! Dvě minuty poté se chrudimská sportovní hala radovala podruhé. Alvaritova střela totiž zamířila přímo ke Zdeňku Chmelíkovi, který ji v poklidu dopravil za záda bezmocného gólmana Vahaly.

Benago promluvilo do střeleckého účtu v zápase pouze jednou. Stalo se tak v deváté minutě, kdy se po pěkném samostatném průniku prosadil Marcel Rodek. Vstřelená branka chrudimský tým trochu zabrzdila, poslední tečku za poločasovým skóre stanovila druhá přesná trefa Matěje Slováčka. Kdo čekal velkou honbu Benaga za vyrovnáním, musel být s úvodem druhého poločasu silně zaskočen. Chrudim na svého soupeře nastoupila a dvěma slepenými góly srazila soupeře do kolen. U obou branek byl Brazilec Dentinho. V prvním případě jeho centr našel hlavu Matěje Slováčka, chvíli na to se hlavou prosadil také Alvarito.

Třetí tým tabulky dvě rychlé trefy velmi rozhodily, po zbytek duelu se již nezmohl na větší odpor. Obzvláště poté, co výlet brankáře Vahaly skončil zakončením Zdeňka Chmelíka do prázdné branky z vlastní poloviny, čímž navýšil náskok ERA-PACKu na pět branek. Do střelecké listiny se nakonec dokázal zapsat agilní Dentinho, když do sítě propadl jeho pokus ze třicáté minuty střetnutí. Na rozdíl od úvodního zápasu ve Zruči, v Chrudimi se před kamerami České televize drama nekonalo.

Diváci si se zvyšujícím brankovým rozdílem žádali zaokrouhlení desítky, čehož se nakonec i dočkali. Kromě hattricku Slováčka dokonal tříbrankový výkon také Alvarito, přesnou střelou mezi Vahalovy nohy se radoval také Felipe. Chrudim na domácí půdě smetla Benago v poměru 10:1, čtyřiadvacet hodin po konci duelu ji však čeká další utkání. V pátek 30. ledna míří na půdu posledního Mělníka.

ERA-PACK Chrudim Benago Zruč n/S. 10:1 (3:1)

Branky: 4., 19. a 21. Slováček, 6. a 26. Chmelík, 21., 31. a 40. Alvarito, 30. Dentinho, 35. Felipe - 9. Rodek
ERA-PACK: Žďánský, Ton - Dentinho, Max, Rešetár, Chmelík, Slováček, Koudelka, Felipe, Rodrigo
Benago: Vahala - Stýblo, Simitči (C), Brahimi, Lištván, Rodek, Dvořák, Kiliján, Capeta