V zápase, který vysílala živě CHANCE TV, se domácí ujali hned v 1. minutě vedení po trefě Lacka. Druhý gól Helas vstřelil mladík Šarközy, ale Plzeňští dokázali díky Kasýkovi snížit na poločasových 1:2.

Ve druhém poločase vyrovnal hezkou brankou Koc. Následně Lacko poslal Helas znovu do vedení, ale vyrovnaný zápas ozdobila i branka hostujícího Abrhama – 3:3. Na další gól se v bohunické hale čekalo až do 32. minuty, kdy se trefil brněnských Lerch. Pátou branku přidal David Cupák a zdálo se být rozhodnuto – 5:3. Jenže čtyři minuty před koncem snížil hostující Holý na rozdíl jedné branky a Západočeši začali hrát power play. Místo vyrovnání však inkasovali, když se přes tři čtvrtě hřiště trefil do prázdné brány David Cupák.

Marek Kopecký (trenér Rádia Krokodýl Helas Brno): „Jak se předpovědělo, hrál se vyrovnaný zápas. Věděli jsme, že budou rozhodovat individuální chyby. V utkání jsme vedli dva-nula, ale Plzeň hlavně první půli byla lepší a běhavá. Měli jsme problémy s obranou, byl tam trochu chaos, ale nakonec jsme první půli vyhráli dva-jedna. Do druhé půle jsme kluky nabádali, aby se více v obraně zklidnili. To se stalo, ale třemi zbytečnými chybami zkušených hráčů jsme nechali Plzeň na dostřel. Rozhodla větší vůle, možná i štěstí, ale každopádně se hrál vyrovnaný zápas. Plzeň se předvedla v dobrém světle. Pro nás je to dobrý začátek a skvělé body. Stále máme na čem pracovat a jdeme zápas od zápasu.“

Petr Kučera (trenér SK Interobal Plzeň): „Pro nás je to smolný zápas. Většinu zápasu jsme měli více z útočné hry a taháme se se soupeřem o výhru. Zápas jsme mohli klidně vyhrát. První i druhý gól Helasu beru jako námi zadarmo darované. Pak jsme se dostali do zápasu i my a soupeř musel stáhnout hru na šest hráčů. Náš výkon nebyl špatný a nebyli jsme horším týmem, mohlo to skončit výhrou, nebo remízou. Na konci při power play jsme měli šanci, ze které byla jen tyč. Pak dalo Brno šestý gól a tím skončilo tahání o výsledek. Krásný gól dal Koc! Jsem rád, že přemýšlel, co dělá, překvapil mě a dokázal, že měl ve hře přehled. Většina branek u nás byla krásná. Soupeř dával ošklivé branky, ale dali jich víc.“

Statistiky zápasu

Jak spolu hráli semifinalisté v základní části?
Jak spolu hráli semifinalisté v základní části? 16.04.2024

Chrudim v semifinále vyzve Helas Brno, který dvakrát v základní části porazila. V obou utkáních rozhodla už v prvních poločasech, po kterých vedla shodně 4:0. Plzeň nemá na duel se Slavií v Praze příliš příjemné vzpomínky. Podívejte se, jak dopadly zápasy semifinálových soupeřů v zákadní části.

Helas je po devatenácti letech v semifinále, čeká ho Chrudim!
Helas je po devatenácti letech v semifinále, čeká ho Chrudim! 02.04.2024

Hattrick Dominika Baloga a především zkušený, efektivní výkon dovedly Helas Brno po devatenácti letech do semifinále play off. V rozhodujícím pátém duelu přehráli svěřenci Tomáše Galii Inter Kadaň jednoznačně 7:3, získali rozhodující třetí bod a v semifinále vyzvou Chrudim.

Z kabiny: Helas a Kadaň jdou do pátého zápasu. Kdo postoupí?
Z kabiny: Helas a Kadaň jdou do pátého zápasu. Kdo postoupí? 02.04.2024

Ve středu večer se rozhodne o posledním semifinalistovi. Série mezi Helasem a Kadaní dospěla až do pátého zápasu. Co zaznělo z kabin?