Éverton, celým jménem Éverton Ribeiro Fontoura, posílí útočné řady ERA-PACKu Chrudim a pomůže v boji za čtrnáctým mistrovským titulem. Díky svým bohatým zkušenostem bude pro hru obhájce titulu velmi přínosný. Během své kariéry prošel řadou mužstev v Brazílii, zahrál si ale také v Číně a v roce 2014 přestoupil do hvězdného Kairatu Almaty, se kterým vyhrál například světový šampionát klubů a získal bronzové medaile v UEFA Futsal Cupu.

„Éverton je hráč s vynikající technickou zdatností. Svojí inteligencí a driblinkem je schopen vyvážit naši obrannou hru a navíc má vlastnosti, které jsme hledali, a které nám pomohou v útoku. Hráče jsem trénoval v Botafogu, kde jsme dokázali získat titul,“ komentoval volbu hráče trenér Chrudimi Felipe Conde.

„Kromě jeho schopností zlomit obranný systém soupeře nám Éverton pomůže i v naší defenzívě. Navíc má tvrdou a kvalitní střelu z velké vzdálenosti,“ popsal kouč. „Je to hráč, který rád hraje v rychlosti a věřím, že svoji hrou do našeho týmu zapadne,“ dodal.

Jméno: Éverton Ribeiro Fontoura
Datum narození: 24.11.1986

Kariéra
předchozí angažmá
: Botafogo, Assoeva, Atlântico de Erechim (Brazílie), Zuhai (Čína), Kairat Almaty (Kazachstán)

úspěchy:
šampion státu Rio de Janeiro
šampion státu Rio Grande do Sul
šampiony jihoamerické Ligy mistrů
vítěz Intercontinental Futsal Cup 2014
2x mistr Kazachstánu
2x vítěz Jeremenko cup
3. místo v UEFA Futsal Cupu

Další aktuality

Slavia ukončila spolupráci s Lištvánem a Kubíčkem
Slavia ukončila spolupráci s Lištvánem a Kubíčkem 14.02.2018

Slavia se dohodla na přerušení spolupráce s Janem Lištvánem a také na ukončení hostování Václava Kubíčka. V obou případech se tak stalo z pracovních a rodinných důvodů, pro které není možné plnit ze strany hráčů v dostatečné míře tréninkový harmonogram klubu. Oběma hráčům přejeme v jejich nových působištích hodně štěstí.

Sparta získala do svých řad míčového kouzelníka Angellota
Sparta získala do svých řad míčového kouzelníka Angellota 07.01.2018

Futsalová Sparta získala do svých řad novou posilu světového formátu. Rudý dres s číslem 19 bude oblékat kapitán reprezentace Kolumbie, Angellot Caro. Devětadvacetiletý kouzelník přichází do Sparty poté, co působil v týmech jako Caja Segovia (Španělsko), Trujillanos (Venezuela), Al Was (Dubai), Lazio Řím (Itálie), Benago (Česko), Real Bucaramanga (Kolumbie), Bucaneros La Guaira (Venezuela).

David Cupák do pražské Sparty. Na měsíc…
David Cupák do pražské Sparty. Na měsíc… 19.12.2017

K velmi překvapivému tahu se odhodlala pražská Sparta těsně před výkopem úterního pohárového finále. Na měsíční hostování přichází reprezentant David Cupák, který tak bude k dispozici i pro ligové derby se Slavií, které je na programu 29. 12. 2017.