Majitel klubu Miloš Náprstek měl v posledních dnech napilno: "Polovina soutěže se nám nepodařila, tak jak jsme chtěli. Postavení v tabulce neodpovídá našim ambicím. Radim patří k tomu nejlepšímu v Čechách a jsem rád, že se podařilo vše tak rychle dotáhnout. Je to hráč, kterého by chtěl mít v týmu každý a nám zapadá do plánů v útoku na přední pozice."

Radima Zárubu snad netřeba představovat. Za měsíc mu bude teprve 23 let, ale už teď patří k výrazným osobnostem na futsalové scéně. Za svou kariéru sehrál v naší nejvyšší soutěži 174 utkání a dokázal v nich postupně v dresu Tanga Brno, ERA-PACKu Chrudim a SK Slavia Praha vstřelit 121 branek a celkem si připsal 209 kanadských bodů. V letošní sezoně nastupoval za suverénního lídra slovenské ligy a po osmi kolech je Radim jednoznačně nejlepším střelcem, když vstřelil 24 branek.

Co Radima přivedlo do Litoměřice? "Jsem rád, že se to podařilo vyřídit a Slovan vyšel vstříc mé žádosti o uvolnění. Také mě těšil zájem Litoměřic a jejich ambice. Tým má kvalitní a je jen otázkou času, kdy to začne všechno šlapat. Hlavní důvod pro návrat do ČR je, že slovenská liga nemá dostačující úroveň, poslední zápasy jsem vyhráli rozdílem extratřídy a cítil jsem, že potřebuji nový impuls, aby mě moje práce začala zase bavit. Těším se na spolupráci, ještě jednou děkuji Slovanu a přeji jim hodně štěstí v bojích o titul."

Záruba má za sebou už i padesát reprezentačních startů a jednadvacetkrát rozvlnil síť soupeře. Byl účastníkem ME v roce 2016.

"Tým pod vedením Marka Kopeckého začal tvrdě pracovat. Vložili jsme i dopolední trénink. Prezident dotáhl velký přestup. Teď chceme být pro všechny opět nebezpeční. Na kádru stále pracujeme, ale už teď máme kvalitní hráče a pokud na sobě budou pracovat, máme šanci uspět," doplnil sportovní manažer Lukáš Vobecký.

Další aktuality

Ago Simitči: Antonín Hrdina bude naším hráčem
Ago Simitči: Antonín Hrdina bude naším hráčem 28.02.2018

V hledišti chrudimské městské sportovní haly si pozorní diváci mohli všimnout, že mezi sparťanskými příznivci seděl také Antonín Hrdina. Zeptali jsme se proto předsedy klubu, Aga Simitčiho, co si o tom myslí a jaká je situace kolem tohoto hráče.

Litoměřice pro letošek uzavřely kádr. Posledními posilami jsou Two a Kubíček
Litoměřice pro letošek uzavřely kádr. Posledními posilami jsou Two a Kubíček 21.02.2018

Chybí dohrát tři zápasy základní části VARTA futsal ligy. Dvanáctého února došlo k uzavření soupisek ligových týmů s možností posílit se o jednoho českého hráče. Jaké změny se tedy udály v litoměřickém klubu?

Slavia ukončila spolupráci s Lištvánem a Kubíčkem
Slavia ukončila spolupráci s Lištvánem a Kubíčkem 14.02.2018

Slavia se dohodla na přerušení spolupráce s Janem Lištvánem a také na ukončení hostování Václava Kubíčka. V obou případech se tak stalo z pracovních a rodinných důvodů, pro které není možné plnit ze strany hráčů v dostatečné míře tréninkový harmonogram klubu. Oběma hráčům přejeme v jejich nových působištích hodně štěstí.