S prázdnou odjely i Litoměřice. Ty zatím kousaly v Mýtě nejvíc. Stav 2:5? Nic neřešitelného! Za odvážnou hru v power play byl Gardenline odměněn dvěma góly a infarktová koncovka byla na světě.

Závěr si ale domácí už pohlídali a mohlo se slavit. Mýto však muselo skousnout výstavní volej Zapletala i proměněnou Kovácsovu penaltu pár vteřin před poločasovou sirénou. Za domácí se v 11. minutě prosadil Jiráský. Ten odehrál celý mač s krvácejícím palcem na noze, za což si zaslouží minimálně povýšení.

Co borcům ve žlutém fungovalo, to byly dlouhé Gerčákovi výhozy a výkopy. Branka z nich sice nepadla, ale Vavrek se potil jako v legendární sauně Honzy Musila. I krásných gólů se diváci nakonec dočkali. Tandem Novák – Šabata ostře vyvrátil tvrzení Libora Gerčáka, že mýtští ostrostřelci umí kopat jenom na tréninku. A když přidal Michalec pátou trefu, tak faktura na tříbodový import do Litoměřic byla definitivně stornována.

Miroslav Semerád (trenér Nejzbachu): "Utkání mělo z obou stran výbornou kvalitu, sice jsme po standardce soupeře inkasovali, ale dokázali jsme oplatit stejnou mincí. Hrubá chyba a proměněná penalta Kovácse nás trochu zmrazila, nicméně do druhé půle jsme nastoupili s taktikou ostrého presinku, což slavilo úspěch. Škoda těch branek v závěru. Taverna to tam dvakrát doklepl a poslední minuta byla opravdu hektická. Chlapce ale za dnešek chválím, poctivě to odmakali."

Nejzbach Vysoké Mýto – Gardenline Litoměřice 5:4 (1:2)
Branky: 11. Jiráský (Sklenář), 25. Novák (Kubát), 26. Šabata (Jošt), 33. Novák (Kubát), 36. Michalec (Gerčák) – 7. Zapletal (Kovács), 20. Kovács (10 m pk), 36. Taverna, 40. Taverna.

Famózní forma. Jiří Mužík nastřílel devět branek ve třech zápasech 21.11.2017

Helas Brno vyhrál tři zápasy v řadě a výraznou měrou se na úspěchu týmu podílel šestadvacetiletý Jiří Mužík. Za poslední tři kola dal devět branek. Hattrick si připsal i v pátek proti Jeseníku.

Sparta poprvé padla. Chrudimskou výhru řídil Max
Sparta poprvé padla. Chrudimskou výhru řídil Max 20.11.2017

Souboj o průběžné první místo v tabulce 1. FUTSAL ligy byl k vidění v neděli večer v Aréně Sparta na Podvinném mlýně, kde se domácí Sparta postavila ERA-PACKu Chrudim. V zápase zazářil chrudimský Max, který šesti kanadskými body přispěl k výhře Chrudimi 7:2.

Slavia před zaplněnou halou prohrála s Plzní
Slavia před zaplněnou halou prohrála s Plzní 19.11.2017

V sobotu odpoledne se v hale v Edenu hrál napínavý futsal plný zvratů a krásných branek. Slávisté se nechali zaskočit hned v úvodní minutě, ve které dvakrát inkasovali. Do zápasu se jim podařilo díky velkému nasazení vrátit, dokázali vyrovnat a dokonce vedli 5:4. Za tohoto stavu ale neproměnili penaltu a Interobal vyrovnal. V poslední minutě reprezentant Michal Holý dalekonosnou ránou prostřelil Václava Kubíčka a rozhodl o vítězství hostů o jednu branku.