Oba celky v osmém kole vyhrály. Helas překvapil Litoměřice na jejich palubovce a Třinec dokázal doma porazit Jeseník.

Brněnští se rázem posunuli na osmé místo. „V domácím zápase s Třincem budeme chtít potvrdit tři body z Litoměřic,“ uvědomoval si kapitán Helasu David Cupák. Podle něj soupeř využívá hodně hru přes pivoty a na ni se bude chtít Helas dobře připravit. „Zápas bude podle mě o prvním gólu, který chceme vstřelit my. Nečeká nás nic lehkého, ale domácí zápasy musíme bodově zvládat,“ zdůraznil brněnský futsalista. Domácí tým by měl být až na Pavla Outratu a Fedora Bobyleva kompletní.

Třinec je v tabulce dva body za Helas a má možnost jít před něj. „Proti Helasu se pokusíme o další tři body. Domácí sice neměli dobrý start do sezony, ale v posledních zápasech se zvedli a dokázali dokonce vyhrát v Litoměřicích,“ řekl brankář Třince Ondřej Kreželok. Třinecké nečeká v moravské metropoli nic lehkého. „Na Helasu jsme navíc, co si pamatuji, nevyhráli. Do duelu půjdeme sice jako outsider, ale s velkým odhodláním,“ vzkázal do Brna Kreželok.

Famózní forma. Jiří Mužík nastřílel devět branek ve třech zápasech 21.11.2017

Helas Brno vyhrál tři zápasy v řadě a výraznou měrou se na úspěchu týmu podílel šestadvacetiletý Jiří Mužík. Za poslední tři kola dal devět branek. Hattrick si připsal i v pátek proti Jeseníku.

Sparta poprvé padla. Chrudimskou výhru řídil Max
Sparta poprvé padla. Chrudimskou výhru řídil Max 20.11.2017

Souboj o průběžné první místo v tabulce 1. FUTSAL ligy byl k vidění v neděli večer v Aréně Sparta na Podvinném mlýně, kde se domácí Sparta postavila ERA-PACKu Chrudim. V zápase zazářil chrudimský Max, který šesti kanadskými body přispěl k výhře Chrudimi 7:2.

Slavia před zaplněnou halou prohrála s Plzní
Slavia před zaplněnou halou prohrála s Plzní 19.11.2017

V sobotu odpoledne se v hale v Edenu hrál napínavý futsal plný zvratů a krásných branek. Slávisté se nechali zaskočit hned v úvodní minutě, ve které dvakrát inkasovali. Do zápasu se jim podařilo díky velkému nasazení vrátit, dokázali vyrovnat a dokonce vedli 5:4. Za tohoto stavu ale neproměnili penaltu a Interobal vyrovnal. V poslední minutě reprezentant Michal Holý dalekonosnou ránou prostřelil Václava Kubíčka a rozhodl o vítězství hostů o jednu branku.