Začátek zápasu odpovídal předzápasovým předpokladům. Chrudimští drželi balon a dobře organizovaný Interobal poctivě bránil. Hosté se nedostávali do vyložených šancí a z toho scénáře vybočilo až zakončení Koudelky, které domácí Havel tečoval na tyčku vlastní branky.

První šance Plzně přišla v sedmé minutě po krásné kolmici Jana Křemena, který vyslal do sólového úniku Tomáš Vnuka, tomu se ale zakončení nezdařilo. Tomáš Vnuk byl u prvního gólového okamžiku utkání, když v 19. minutě vystihl rozehrávku Chrudimi, v brejku ho fauloval gólman Litviněnko a nařízenou penaltu proměnil Michal Holý - 1:0.

Na začátku druhé půli si vybral slabší chvilku jinak skvěle chytající Lukáš Němec. Felipe vystřelil až od pravé postranní čáry a domácí brankář jeho střelu po zemi propustil mezi nohama - 1:1. Ve 25. minutě už Chrudim vývoj utkání otočila: Slováček  našel přesně křižným pasem Tomáše Koudelku, ten si potáhl míč vedle vyběhnutého brankáře a poté už zakončoval do prázdné branky - 1:2.

Chrudim nadále kontrolovala hru, ale nemohla se prosadit přes výborně chytajícího Lukáš Němce. V 31. minutě pak ale přišla na řadu silná zbraň plzeňského Interobalu, tedy standardní situace. Po jedné z nich se do odraženého míče opřel Jan Křemen a míč skončil přesně u pravé tyčky - 2:2. Chrudimi v závěru nepomohla ani hra bez brankáře, a tak Interobal dokázal poprvé v historii bodovat proti Chrudimi.

Lukáš Němec (brankář SK Interobal Plzeň): "Proti Chrudimi, která nás celý zápas tlačila a měla spoustu šancí, je bod dobrý, myslím si. Někdy je lepší, když na vás jde tolik střel, než když čekáte na zásah celý poločas. A utkání jsem si užil, to ani proti Chrudimi jinak nejde. Nervózní jsem nebyl, to jsem si odbyl v prvním kole na Spartě."

Lukáš Rešetár (kapitán ERA-PACKu Chrudim): "Paradoxně bych řekl, že Plzeň proti nám sehrála už lepší zápasy, kdy nebodovala. Dneska hráli poctivě, plnili si defenzívu, ale my jsme neproměnili nějaké šance. A domácí gólman, i když pustil lacinou branku, tak to pak týmu vynahradil. Neřekl bych, že Plzeň zahrála až tak dobře. To my jsme nesehráli nejlepší zápas."

SK Interobal Plzeň – FK ERA-PACK Chrudim 2:2 (1:0)

Branky: 19. pk Holý, 31. Křemen (Vnuk) – 22. Felipe (Rešetár), 25. Koudelka (Slováček).
Plzeň: Němec (Klečka) – Havel, Holý, Abrham, Štrajt, Rozboud, Slavík, Sláma, Křemen, Koc, Kasýk, Štverák, Vnuk. Trenér David Frič.
Chrudim: Litviněnko (Žďánský, Hlouš) – P. Drozd, Felipe, Max, Slováček, M. Mareš, D. Drozd, Koudelka, Sorokin, Rešetár, Doša, R. Mareš. Trenér Felipe Conde.

Fotogalerie

Famózní forma. Jiří Mužík nastřílel devět branek ve třech zápasech
Famózní forma. Jiří Mužík nastřílel devět branek ve třech zápasech 21.11.2017

Helas Brno vyhrál tři zápasy v řadě a výraznou měrou se na úspěchu týmu podílel šestadvacetiletý Jiří Mužík. Za poslední tři kola dal devět branek. Hattrick si připsal i v pátek proti Jeseníku.

Sparta poprvé padla. Chrudimskou výhru řídil Max
Sparta poprvé padla. Chrudimskou výhru řídil Max 20.11.2017

Souboj o průběžné první místo v tabulce 1. FUTSAL ligy byl k vidění v neděli večer v Aréně Sparta na Podvinném mlýně, kde se domácí Sparta postavila ERA-PACKu Chrudim. V zápase zazářil chrudimský Max, který šesti kanadskými body přispěl k výhře Chrudimi 7:2.

Slavia před zaplněnou halou prohrála s Plzní
Slavia před zaplněnou halou prohrála s Plzní 19.11.2017

V sobotu odpoledne se v hale v Edenu hrál napínavý futsal plný zvratů a krásných branek. Slávisté se nechali zaskočit hned v úvodní minutě, ve které dvakrát inkasovali. Do zápasu se jim podařilo díky velkému nasazení vrátit, dokázali vyrovnat a dokonce vedli 5:4. Za tohoto stavu ale neproměnili penaltu a Interobal vyrovnal. V poslední minutě reprezentant Michal Holý dalekonosnou ránou prostřelil Václava Kubíčka a rozhodl o vítězství hostů o jednu branku.