V dresu Teplic chytal Jan Kalina první ligu naposledy v roce 2015. V sezoně 2015/16 naskočil k pár duelům i za Českou Lípu, ale pak z nejvyšší sezony zmizel. Jenže ne navždy. Severočeši jsou zpět a s nimi i legendární brankář, který se poprvé objevil v sestavě během zápasu 4. kola 1. FUTSAL ligy.

„Když jsem byl v České Lípě, tak jsem zrovna měnil práci. Šel jsem do Prahy, a to už se nedalo stíhat,“ vysvětlil Jan Kalina, proč tam v předloňské sezoně skončil. Pokračoval v Ústí nad Labem, kde to, dle jeho slov, nebylo ono a skončil s futsalem úplně. Svůj návrat do ligy Kalina plánoval. „Po skončení divizní sezony jsem byl s Michailem Žákem domluvený, že začnu. Pak však vyšel rozhovor, že bude mít tři brankáře. Nechal jsem to být,“ mávl rukou teplický brankář.

Jan Kalina jezdí brigádně jako řidič dálkových autobusů a na září si naplánoval několik jízd, díky kterým nemohl do začátku sezonu zasáhnout. „Po měsíci přípravy se mi totiž prezident klubu ozval znovu, že potřebuje pomoct s brankáři. Přistoupil jsem na to. Na prvním tréninku se mě zeptal, zda mohu chytat. Problém jsem neviděl, jen jsem potřeboval nabrat fyzičku,“ popsal svůj comeback Kalina.

V pátek sice teplický gólman inkasoval v Chrudimi sedm branek (0:7), ale během první půle jich minimálně dalších sedm chytl. Stále má parádní reflexy. „Nějaké reflexy ještě mám a taky se mi hodí zkušenosti. V pátek mě to dost trefovalo,“ smál se strážce teplické svatyně a pokračoval: „Branky ve druhé půli mě mrzí. Na oko musely vypadat hrozně. Byli jsme nedůrazní.“

Liga je podle Kaliny nyní vyrovnanější. „Vidím tři nebo čtyři týmy, které se budou rvát o titul. Předtím to bylo jen o dvou týmech. Chrudim a Teplice,“ vzpomínal Jan Kalina a pohovořil o současném kádru Severočechů: „Vůbec to nevypadá špatně. Bodovali jsme s týmy, se kterými bychom se měli prát o záchranu. Předvádíme dobrý futsal a tajně doufáme v play off.“

Další aktuality

Trenér Felipe Conde: Vše, co jsme předvedli, už je zapomenuto. Startuje nová soutěž
Trenér Felipe Conde: Vše, co jsme předvedli, už je zapomenuto. Startuje nová soutěž 14.03.2018

Zkušený trenér FK ERA-PACKu Chrudim Felipe Conde má před sebou další náročný úkol. Úkol, který je všem jasný. Jednoznačným cílem Chrudimi je dovést mužstvo k obhajobě mistrovského titulu. Chrudimští budou vstupovat do play-off z nejvýhodnější možné pozice a ve čtvrtfinále je čeká Helas Brno.

Tomáš Vnuk: Vítězství v produktivitě si vážím!
Tomáš Vnuk: Vítězství v produktivitě si vážím! 12.03.2018

Vítězstvím 8:2 v České Lípě zakončili futsalisté Interobalu Plzeň povedenou základní část VARTA futsal ligy. S 52 body obsadili Západočeši druhou příčku s mankem deseti bodů na suveréna z Chrudimi. Hned tři hráči Interobalu se umístili v první desítce ligové produktivity. Sedmou příčku obsadil Tomáš Štverák (16 gólů a 13 asistencí), pátou Michal Holý (10+20) a jasným vítězem se stal Tomáš Vnuk s 56 body (30+26).

Proti Spartě nemáme co ztratit, ví Jan Vavrač
Proti Spartě nemáme co ztratit, ví Jan Vavrač 18.01.2018

Jeseník se v pátek představí v šumperské hale proti Spartě. Favorit zde je jasný, což si uvědomuje i Jan Vavrač, hráč Gamaspolu.