Jak Gamaspol, tak také Démoni sázeli na pečlivou a obětavou defenzívu a většina soubojů se odehrávala na středu hřiště. Domácí si v první části vytvořili více lepších příležitosti, ujala se však jen ne příliš prudká, zato překvapivá střela Furika z 8. minuty. Hosté mohli odpovědět po odvážné a hlavně nečekané akci brankáře Kirova, když si tento bulharský legionář udělal z hráčů Jeseníku slalomové tyče a z prostoru penalty orazítkoval konstrukci Růžičkovi svatyně způsobem tyč, tyč, ven. Kirovova iniciativa probudila spoluhráče a Česká Lípa po chytré teči Rotta srovnala stav v 16. minutě.

Po návratu z kabiny se dařilo lépe hostům, kteří byli ze začátku aktivnějším týmem a hra se opticky vyrovnala až před polovinou druhé půle. Ani jeden z týmů se nechtěl spokojit s remízovým stavem, hrálo se nahoru, dolů, ovšem nad výkony hráčů v poli čněly dovednosti obou brankářů jako rozhledny. V závěru utkání domácí přitlačili hosty dosti výrazně na jejich polovinu a byli blízko rozdílové brance. Na druhou stranu ale měl Gamaspol kliku jako od hangáru, když v posledních dvou minutách šli dvakrát dva Démoni sami na Růžičku a jesenický gólman musel při brejcích soupeře doslova čarovat.

Předseda Jeseníku Jiří Gnida byl z výsledku zklamán a přiznal, že za něj nese svůj nezanedbatelný díl odpovědnosti: „Zápas nebyl z naší strany povedený. Nechci, aby se na hráče přenášely myšlenky o postavení v tabulce, o sestupovém boji, přesto jsem dnes v naší hře viděl obrovskou křečovitost. Nepovedlo se mi střídání v průběhu prvního poločasu a ztrátu dvou bodů beru na sebe. Dnes to od nás nebylo moc kreativní, spíše odbojované. Ty dva nájezdy na Růžičku ve 40. minutě byly velký nápor na mojí pumpu, ale to k hře vabank patří.“

Trenér a manažer České Lípy Karel Kruliš nemohl být s bodem také spokojen, vždyť jeho svěřenci měli v závěru dvě stoprocentní šance: „Co dodat? Nedáme gól, ani pokud jdeme dva sami na gólmana a tak nemůžeme vyhrát. Vezeme bod a to je málo. Naše produktivita je žalostná, šancí jsme měli na dva zápasy.“

AC Gamaspol Jeseník - Démoni Česká Lípa 1:1 (1:1)
Branky a asistence: 8. Furik – 16. Rott (Havrda).
Hlasujte pro HRÁČE UTKÁNÍ

Další aktuality

Olympik získal důležité tři body v záchranářském souboji
Olympik získal důležité tři body v záchranářském souboji 18.02.2018

Olympik se v pátek střetl v záchranářském souboji s Démony z České Lípy. Od začátku byli domácí hráči lepším týmem a zaslouženě si došli pro důležité tři body v boji o záchranu.

Zázrak se nekonal. Helas podlehl Litoměřicím
Zázrak se nekonal. Helas podlehl Litoměřicím 18.02.2018

Brněnský Helas prohrál v pátečním utkání 19. kola VARTA futsal ligy s Litoměřicemi 0:6.

Jeseník po výhře nad Třincem živí naději na záchranu
Jeseník po výhře nad Třincem živí naději na záchranu 18.02.2018

Mnoho velkých bitev spolu odehráli oba severomoravští zástupci v nejvyšší soutěži. Jeseník se s Třincem potkával už od severomoravské divize a bilance vzájemných zápasů je hodně vyrovnaná. Také v pátek večer se v důležitém záchranářském duelu čekal vyrovnaný průběh a tyto prognózy se bezezbytku potvrdily.