Dvakrát skóroval Černý, který nekompromisně využil hrubic Mýta. To šlo do vedení po placírce Kubáta a další branku přidal po precizní přihrávce Jiráského Sklenář. Umělecký dojem však na 10 bodů rozhodně nebyl, což potvrdil i kouč Nejzbachu Miroslav Semerád. „V první půli to nebylo ono, hodně jsme chybovali a Teplice najednou zjistily, že by to mohlo jít.  O pauze jsem proto udělal jedno střídání, které bylo ku prospěchu věci. Když se jednomu nedaří, tak ho musí nahradit někdo jiný a to se povedlo,“ potvrdil domácí trenér.

Nejzbach přidal na obrátkách a Kalina se potil jako za mladých let. Dobře zachytal i Libor Gerčák, pumelice z dálky měl pokryté, stejně jako dorážky z bezprostřední blízkosti. Na břevna to bylo dva – dva, ale branky začaly padat do teplické sítě. Zkušený obstřel Vágnera znamenal pro berany třetí vedení v zápase, které potvrdil další trefou J. Novotný. Hosté vsadili na power play a to se jim vyplatilo. Baran po ukázkové souhře teplické pětice zadělal na pořádné drama, které rozčísl až Michal Jiráský, jenž hlavou lízl přesný Gerčákův výhoz. Hosté v tu dobu nepochopitelně střídali a Jiráský mohl pohodlně skórovat do prázdné.

Tento moment také notně namíchl gólmana severočechů Jana Kalinu: „Máme nezkušené mužstvo. Spousta kluků loni hrála divizi, zkušenosti prostě chybí. Bylo to hodně zbytečné. S výsledkem by se dalo ještě něco dělat. Musíme si z toho vzít ponaučení. Nejzbach dnes vyhrál hlavně díky zkušenostem, od Libora Gerčáka počínaje. Před prvním gólem jsem vůbec nic neviděl, soupeřovi hráči to tam krásně zaclonili a já byl bez šance.“

To reakce Miroslava Semeráda byla o poznání veselejší: „Už před utkáním jsem z kluků cítil velké odhodlání a chuť se o výsledek porvat, což se na palubovce naplno projevilo. Už v chrudimi jsem zaznamenal výrazné herní zlepšení, které dnes kluci potvrdili.“

Nejzbach Vysoké Mýto - Svarog FC Teplice 5:3 (2:2)
Branky a asistence: 4. Kubát (Jiráský), 12. Sklenář (Jiráský), 22. Vágner, 29. J. Novotný (Šabata), 40. Jiráský (Gerčák) – 6. Černý (Künzl), 19. Černý (Jean), 35. Baran.
Hlasujte pro HRÁČE UTKÁNÍ

Další aktuality

Odrazí se Třinec ode dna proti Teplicím?
Odrazí se Třinec ode dna proti Teplicím? 14.12.2017

Zajímavý souboj nabídne páteční zápas 13. kola 1. FUTSAL ligy v Třinci. Domácí oceláři vyzvou od 20 hodin Svarog FC Teplice.

Jeseník přivítá mistrovskou Chrudim
Jeseník přivítá mistrovskou Chrudim 14.12.2017

Futsalisté Chrudimi zavítají ve 13. kole 1. FUTSAL ligy na palubovku Gamaspolu Jeseník. Zápas začíná v ostravské hale VŠB v pátek od 20 hodin.

Frič: Litoměřice mají ty nejvyšší ambice. Stejně jako my!
Frič: Litoměřice mají ty nejvyšší ambice. Stejně jako my! 14.12.2017

13. kolo 1. FUTSAL ligy zavede hráče Interobalu Plzeň na palubovku ambiciózních Litoměřic. Zápas začíná v pátek 15. prosince ve 20:30 hodin v lovosické sportovní hale.