Oba celky zatím moc bodů neposbíraly. Jeseník naposledy bodoval doma v prvním kole, kdy porazil Mělník. Od té doby nastřádal tři porážky v řadě. Předseda klubu Jiří Gnida prohlásil, že jeho tým má letos skromné cíle a nezatěžuje se pohledem na tabulku. „Ovšem po třech porážkách by se slušelo bodovat,“ pousmál se.

Sbírání zkušeností v nejvyšší soutěži bylo pro Jeseník v Plzni bolestné. „Až komické polevení v soustředění nás stálo nejen lepší výsledek, ale také jsme přišli díky hloupému vyloučení o jednoho z klíčových hráčů sestavy Davida Macuru,“ litoval Gnida a pohovořil o pátečním souboji: „S Českou Lípou znovu protočíme některé hráče, jistě nastoupí po nemoci již zdraví Furik s Kozelským a v bráně Růžička. Výkony obou brankářů jsou zatím potěšitelné, méně radosti nám ale zatím dělá naše střelecká potence, a to budeme chtít v pátek změnit.“

Jenže Démoni potřebují body ještě více. Za čtyři zápasy mají pouze dva. Nejvíce českolipské futsalisty mrzí ztráta z posledního domácího zápasu proti Třinci. Utkání skončilo remízou 3:3. „V pátek nás čeká daleká cesta, a to ještě na soupeře, kterého vůbec neznáme. Věřím, že budeme připraveni a odvezeme si tři body, i když víme, jak těžké utkaní nás čeká,“ řekl trenér hostí Karel Kruliš.

Profil haly

VŠB Ostrava

Více
Adresa Studentská 1770, 70220 Ostrava
Kapacita 275

Další aktuality

Nejlepším hráčem měsíce září je Baran. Mezi trenéry vyhrál Conde
Nejlepším hráčem měsíce září je Baran. Mezi trenéry vyhrál Conde 11.10.2017

V úterý večer skončilo hlasování v premiérové anketě o nejlepší hráče a trenéra za uplynulý měsíc. Fanoušci futsalu vybírali z šestice hráčů a trojice trenérů.

Zapletal: Jsme zpátky na vítězné vlně
Zapletal: Jsme zpátky na vítězné vlně 09.10.2017

Futsalisté Litoměřic měly těžký týden. Během dvou dnů se utkali se Spartou a Slavií. Úterní televizní utkání však vyhráli.

Zápas Jeseníku s Českou Lípou skončil remízou
Zápas Jeseníku s Českou Lípou skončil remízou 08.10.2017

V Ostravě se v rámci pátého kola nejvyšší soutěže střetly kluby, které spolu patrně budou v průběhu sezony bojovat o udržení mezi elitou. Jeseník je nováčkem a Česká Lípa se loni zachraňovala až do posledního kola. Zápas bez vyloženého favorita měl vyrovnaný průběh a přes zřejmou důležitost pro oba celky byl odehrán z obou stran naprosto korektně, v duchu fair play.