Vzhledem k účasti zkušeného futsalisty na trénincích ERA-PACKu jsme poprosili o krátký rozhovor trenéra Chrudimi Felipeho Condeho, aby nám situaci ohledně brazilského futsalisty, mezi chrudimskými fanoušky velmi oblíbeného, objasnil.

Jak návrat Felipeho do chrudimského dresu vznikl?

O jeho přestupu zpět do Chrudimi již bylo řečeno hodně, ale pravdou je, že se Felipe vrátil z osobních důvodů a v Kairatu skončil na svojí žádost. Jsem v kontaktu s trenérem Cacauem, jehož záměrem bylo Felipeho udržet ve svém týmu. Osobní důvody a problémy s jeho převodem však způsobily, že se Felipe rozhodl vrátit zpět do ERA-PACKu. Měl dokonce nabídky od dalších týmů z Ruska a Kazachstánu, ale dal přednost Chrudimi.

Felipe patřil v loňské sezóně k oporám mistrovského týmu, bylo se tedy proč nad jeho návratem vůbec rozmýšlet?

Jakmile se rozhodl, že by se rád vrátil, zavolal mi a zeptal se, zda máme zájem o jeho návrat. Po poradě s prezidentem klubu jsem odpověděl, že ano. Při jeho návratu byly důležité dva faktory a to touha samotného hráče hrát za náš tým a jeho ochota vzdát se finančních a osobních podmínek, které mu angažmá v Kazachstánu přineslo. Dále bylo skvělé, jak vedení našeho klubu dokázalo rychle reagovat. Od prvního kontaktu k finální dohodě uplynulo pouze 30 hodin. A hned následující den se Felipe ukázal na našem tréninku.

Jaké jsou důvody, že jste Felipeho uvítal zpět ve svém týmu?

Důvodů bylo mnoho. Je to skvělý hráč, který již město a tým zde velmi dobře zná. Má zde podporu fanoušků, ví, jak hrát a co po něm budu chtít. Navíc loňská sezóna z jeho strany byla skvělá, my jsme tím získali dalšího silového obránce, který je silný v soubojích jeden na jednoho. Věřím, že jeho zkušenosti a kvality nám ve všech soutěžích hodně pomohou.

Felipe do Chrudimi přichází pouze na Main round UEFA Futsal Cupu nebo zde zůstane delší dobu?

Pokud by jednání probíhala pouze na Main round UEFA Futsal Cupu, nebylo by to pro náš tým zajímavé a nepřistoupili bychom na to. Hrajeme kolektivně a ne individuálně. Není možné, aby v seriózním týmu hráli hráči pouze deset nebo patnáct dní. Dávám důležitost týmu, individuální čísla mě nezajímají. Přišel na celou sezonu a doufám, že společně s ním jako tým dokážeme uspět.

Další aktuality

Nejlepším hráčem měsíce září je Baran. Mezi trenéry vyhrál Conde
Nejlepším hráčem měsíce září je Baran. Mezi trenéry vyhrál Conde 11.10.2017

V úterý večer skončilo hlasování v premiérové anketě o nejlepší hráče a trenéra za uplynulý měsíc. Fanoušci futsalu vybírali z šestice hráčů a trojice trenérů.

Zapletal: Jsme zpátky na vítězné vlně
Zapletal: Jsme zpátky na vítězné vlně 09.10.2017

Futsalisté Litoměřic měly těžký týden. Během dvou dnů se utkali se Spartou a Slavií. Úterní televizní utkání však vyhráli.

Zápas Jeseníku s Českou Lípou skončil remízou
Zápas Jeseníku s Českou Lípou skončil remízou 08.10.2017

V Ostravě se v rámci pátého kola nejvyšší soutěže střetly kluby, které spolu patrně budou v průběhu sezony bojovat o udržení mezi elitou. Jeseník je nováčkem a Česká Lípa se loni zachraňovala až do posledního kola. Zápas bez vyloženého favorita měl vyrovnaný průběh a přes zřejmou důležitost pro oba celky byl odehrán z obou stran naprosto korektně, v duchu fair play.