A to nebylo vše, čím zaujal. Dvě vteřiny před koncem už si hráči na palubovce podávali ruce a brankář Nejzbachu Libor Gerčák si šel za branku pro ručník. Když v tom Martin Doša klukovsky vystřelil na prázdnou bránu. Možná dobře pro něj, že minul, protože gólman Vysokého Mýta se jeho pokusu rozhodně nesmál. „Když dáte dva góly, chcete vstřelit i třetí,“ usmíval se Martin Doša a dál líčil: „Gólman šel za bránu, tak jsem to zkusil, ale viděl jsem, že náš trenér nebyl nadšený.“

Chrudimský futsalista vůbec nezaregistroval konec hry. „Pokud neodbije poslední sekunda, tak se hraje. Gerčák měl zůstat v bráně,“ rýpl si Doša. V utkání i tak dal dva góly, ale zápas pro něj nebyl jednoduchý. „Hrál jsem v týdnu předtím na slovenském turnaji, kde jsme odehráli dva těžké zápasy proti Itálii a Španělsku,“ připomněl.

Měl reprezentační sraz Slovenska a Česka vliv na hru Chrudimi? „Těžko říct. Chyběli nám hráči. Rešetár se Slováčkem jsou zranění. Trochu nám to narušilo čtyřky. Jsem rád, že jsme vyhráli a jediné, co se počítá, jsou tři body,“ odpověděl slovenský reprezentant v dresu Chrudimi.

Oproti loňské sezoně ERA-PACK moc gólů doma nedává. „Je jedno, jestli vyhrajeme o gól nebo o deset. Když máme plný bodový zisk, tak to nehraje roli. Těžko říct, proč nedáváme více branek. Možná odešli někteří hráči, ale na to se nesoustředíme. Hrajeme tak, jak nám trenér káže a vidíte, že vyhráváme,“ zdůraznil Martin Doša.

Jeho aklimatizace v Chrudimi po přestupu ze Sparty proběhla v pořádku: „V Chrudimi je to úplně jiné. Každý jde v tréninku na sto procent. Všichni jsou soustředění. Se Spartou se to nedá srovnávat. Trénujeme víc a náročněji. Po hráčské stránce mě to jistě posune výš a výš.“

Další aktuality

Středeční výsledky: Sparta i Litoměřice postupují dál
Středeční výsledky: Sparta i Litoměřice postupují dál 21.03.2018

Čtvrtfinále play off VARTA futsal ligy nabídlo ve sředu večer všechny čtyři série. Postup do semifinále slavila Sparta a Litoměřice. Blízko je i Plzeň a Chrudim.

Ve středu večer čtyři zápasy. Budeme znát dva semifinalisty?
Ve středu večer čtyři zápasy. Budeme znát dva semifinalisty? 21.03.2018

Play off VARTA futsal ligy je v plném proudu. Ve středu se mohou fanoušci těšit na porci čtyř zápasů. Ve dvou sériích může být o postupujících rozhodnuto. Zápas Sparta - Slavia vysíláme živě a komentuje ho Adam Procházka.

Teplice vyrovnaly čtvrtfinálovou sérii s Plzní
Teplice vyrovnaly čtvrtfinálovou sérii s Plzní 20.03.2018

Futsalisté Teplic srovnali v nejvyšší soutěži čtvrtfinálovou bitvu s Plzní. Před svými fanoušky vyhráli v úterý 6:5, přestože po první půli měli manko tří branek.