A to nebylo vše, čím zaujal. Dvě vteřiny před koncem už si hráči na palubovce podávali ruce a brankář Nejzbachu Libor Gerčák si šel za branku pro ručník. Když v tom Martin Doša klukovsky vystřelil na prázdnou bránu. Možná dobře pro něj, že minul, protože gólman Vysokého Mýta se jeho pokusu rozhodně nesmál. „Když dáte dva góly, chcete vstřelit i třetí,“ usmíval se Martin Doša a dál líčil: „Gólman šel za bránu, tak jsem to zkusil, ale viděl jsem, že náš trenér nebyl nadšený.“

Chrudimský futsalista vůbec nezaregistroval konec hry. „Pokud neodbije poslední sekunda, tak se hraje. Gerčák měl zůstat v bráně,“ rýpl si Doša. V utkání i tak dal dva góly, ale zápas pro něj nebyl jednoduchý. „Hrál jsem v týdnu předtím na slovenském turnaji, kde jsme odehráli dva těžké zápasy proti Itálii a Španělsku,“ připomněl.

Měl reprezentační sraz Slovenska a Česka vliv na hru Chrudimi? „Těžko říct. Chyběli nám hráči. Rešetár se Slováčkem jsou zranění. Trochu nám to narušilo čtyřky. Jsem rád, že jsme vyhráli a jediné, co se počítá, jsou tři body,“ odpověděl slovenský reprezentant v dresu Chrudimi.

Oproti loňské sezoně ERA-PACK moc gólů doma nedává. „Je jedno, jestli vyhrajeme o gól nebo o deset. Když máme plný bodový zisk, tak to nehraje roli. Těžko říct, proč nedáváme více branek. Možná odešli někteří hráči, ale na to se nesoustředíme. Hrajeme tak, jak nám trenér káže a vidíte, že vyhráváme,“ zdůraznil Martin Doša.

Jeho aklimatizace v Chrudimi po přestupu ze Sparty proběhla v pořádku: „V Chrudimi je to úplně jiné. Každý jde v tréninku na sto procent. Všichni jsou soustředění. Se Spartou se to nedá srovnávat. Trénujeme víc a náročněji. Po hráčské stránce mě to jistě posune výš a výš.“

Další aktuality

Nejlepším hráčem měsíce září je Baran. Mezi trenéry vyhrál Conde
Nejlepším hráčem měsíce září je Baran. Mezi trenéry vyhrál Conde 11.10.2017

V úterý večer skončilo hlasování v premiérové anketě o nejlepší hráče a trenéra za uplynulý měsíc. Fanoušci futsalu vybírali z šestice hráčů a trojice trenérů.

Zapletal: Jsme zpátky na vítězné vlně
Zapletal: Jsme zpátky na vítězné vlně 09.10.2017

Futsalisté Litoměřic měly těžký týden. Během dvou dnů se utkali se Spartou a Slavií. Úterní televizní utkání však vyhráli.

Zápas Jeseníku s Českou Lípou skončil remízou
Zápas Jeseníku s Českou Lípou skončil remízou 08.10.2017

V Ostravě se v rámci pátého kola nejvyšší soutěže střetly kluby, které spolu patrně budou v průběhu sezony bojovat o udržení mezi elitou. Jeseník je nováčkem a Česká Lípa se loni zachraňovala až do posledního kola. Zápas bez vyloženého favorita měl vyrovnaný průběh a přes zřejmou důležitost pro oba celky byl odehrán z obou stran naprosto korektně, v duchu fair play.