Favorizovaná Sparta vstoupila do zápasu tak, že během jedenácti minut rozleptala českolipskou obranu, aby vedla 3:0. Domácí Démoni odpověděli dost laciným gólem, nad kterým se ve 14. minutě podepsal agilní Marin Švec, a dílčím stavem 1:3 skončil také 1. poločas.

Do něj lépe vstoupili Českolipští, kteří po šesti minutách snížili na 2:3. Velkou měrou se na tomto gólu podílel Tomáš Kotek, jenž ideálně přihrál Miroslavu Rottovi, který zakončoval do opuštěné brány.

Za tři minuty bylo srovnáno, jenže rozhodčí gól, který vstřelil domácí gólman Milen Kirov, jenž vyslal od vlastní brány dlouhý nákop, neuznali: údajně pro předchozí faul kapitána Stanislav Bejdy na pražského brankáře… A hned za minutu udeřilo na opačné straně, branku vstřelila největší sparťanská hvězda Wilde – 2:4.

Českolipští borci však dál srdnatě bojovali o co nejlepší výsledek, který se dostavil v poslední minutě: po přihrávce od Havrdy se do prázdné branky prosadil zkušený Miroslav Rott.

Víc už večer stateční Démoni proti Spartě bohužel nestihli.

Ohlasy po utkání

„V zápase jsme neproměnili velké množství šancí. Místo toho, abychom zápas dohráli tak, jak jsme ho začali a nastříleli soupeři osm, devět branek, tak jsme si ho úplně zbytečně zkomplikovali. Inkasovali jsme laciné góly po našich chybách," mrzelo trenéra Sparty Beniho Simitči.

Ten byl rád alespoň za první výhru. „Se ziskem tří bodů jsem spokojený, ale s výsledkem ne. Na druhou stranu by se za daných okolností zápas asi neměl hrát. My jsme ale nechtěli mít před derby tak velkou pauzu. Možná ona situace, v níž se nacházíme, mohla na hráče zapůsobit, a to ve smyslu, že byli trochu nekoncentrovaní a nevyužili proto řadu šancí," zamyslel se sparťanský kouč a na dodal: „Z obou domácích brankářů jsme udělali hvězdy. Nicméně je důležité, že máme první vítězství v nové sezoně. Od pondělí se budeme připravovat na derby se Slavií a věřím, že množství neproměněných šancí prolomíme právě v pátečním derby."

Českolipské mrzel neuznaný gól. „Zápas jsme začali ustrašeně a pustili Spartu do tří brankoveho vedení. Potom se nám povedlo dát kontaktní gól a začali jsme hrát lépe. Musím ale říct, že jsme měli velké štěstí, protože Sparta neproměnila řadu šancí, to k futsalu ale patří," konstatoval trenér České Lípy Karel Kruliš a své hodnocení zakončil: „Zápas byl ve druhé půli minimálně remízový. A to dokonce doslova, kdyby sudí uznal, dle mého názoru, regulérní gól. Ale to je pryč a my musíme pracovat dál a vzít si z tohoto zápasu pozitiva."

Démoni Česká Lípa – AC Sparta Praha 3:4 (1:3)
Branky: 15. Švec (Bejda), 26. Rott (Kotek), 40. Rott (Havrda) – 3. Lucas (Amadeu), 5. Marcelo, 11. Wilde (Marcelo), 30. Wilde (Marcelo).
Hlasování HRÁČ ZÁPASU

Další aktuality

PLAY OFF: Plzeňský Štrajt rozhodl v poslední vteřině prodloužení
PLAY OFF: Plzeňský Štrajt rozhodl v poslední vteřině prodloužení 16.03.2018

Čtvrtfinále play off VARTA futsal ligy bylo v pátek večer rozehráno. Papíroví favorité svou domácí úlohu zvládli.

Velký den je tady, startuje play-off!
Velký den je tady, startuje play-off! 16.03.2018

Fanoušci se dočkali! V pátek odstartuje ligová play-off čtyřmi zápasy, přičemž obrovskou pozornost bude poutat zejména pražské derby. Vyzdvihnout ale tento duel je ošemetné, protože i v těch dalších se čekají velká dramata. Pojďte se podívat, co nás v pátek večer čeká a rozhodně doporučujeme se na některé z těchto utkání zajít podívat!

Čtvrtý s pátým. Litoměřice se střetnou s Nejzbachem
Čtvrtý s pátým. Litoměřice se střetnou s Nejzbachem 15.03.2018

Play-off začíná a Nejzbach čeká jeden z nejtěžších soupeřů, a to Litoměřice, které pomýšlejí letos hodně vysoko. Ovšem to neznamená, že Nejzbach skládá zbraně, ba naopak. Vysoké Mýto se pokusí překvapit a proklouznout do vytouženého semifinále! Litoměřice v čele s Markem Kopeckým, bývalým trenérem Nejzbachu, budou hodně spoléhat na útočnou sílu a na výhodu domácího prostředí. To Nejzbach bude spoléhat hlavně na svou oporu v brance Libora Gerčáka.