V sestavě domácích chyběl zraněný kapitán Jakub Mižár, do branky se proti svým bývalým spoluhráčům postavil Michal Bartůněk. Interobalu se nepovedl začátek utkání a po dvou zbytečných ztrátách míče vedly Litoměřice v desáté minutě o dva góly. Trefili se Michal Kovács a Lukáš Krok. Plzeňským se podařilo snížit až v 18. minutě, kdy se míč po sérii odrazů dostal až k Janu Křemenovi, který dával do prázdé branky - 1:2. Ze snížení se ale domácí neradovali dlouho, po další chybě v obraně se těsně před koncem poločasu prosadil Douglas.

Do druhé poločasu nastoupil v první čtveřici i Zdeněk Kasýk, kterému se hned z prvního rohu ve 22. minutě podařili snížit na 2:3. Sevědomí hostů z prvního poločasu pomalu opadalo a Plzeň se dostávala do hry, nicméně hostům pomohla další individuální chyba domácích - ztráta míče na polovině hřiště znamenela samostaný únik Douglase Graciana, který si kličkou zkušeně položil Bartůňka a zvýšil na 4:2. Plzeň se nadále snažila, v průběhu druhého poločasu třikrát trefila brankouvou konstrukci, ale ke gólu to nevedlo. Nepomohla ani hra bez gólmana, kterou v podstatě okamžitě potrestal Vagnao. Gól Tomáše Abrhama ve 39. minutě tak již pouze upravil výsledek na konečných 3:5.

Petr Kučera (trenér SK Interobal Plzeň): "Zápas se nám vůbec nepovedl, nenavázali jsme na dobrý výkon z úterního zápasu. Rozhodly naše individuální chyby. Kdybychom se jich vyvarovali, zápas by vypadal úplně jinak. Myslím, že jsme byli aktivní, měli jsme tam spoustu střel, v druhém poločase jsme trefili i tři tyčky. Snaha tam byla, ale měli jsme velké množství ztrát a chyb, které zkušení hosté dokázali využít. S takovýmto soupeřem se tomu musíme vyvarovat."

Michal Kovács (kapitán Gardenline Litoměřice): "Zápas se povedl hlavně výsledkově, ale herně to nebylo ono. Je stále začátek sezony a pořád se sehráváme. My jsme chtěli navázat na vítězství z prvního kola a přijeli jsme sem pro tři body, takže jsme určitě spokojení. Věděli jsme, že Plzeň do plných moc neumí, což se asi potvrdilo. Zápas jsme odjezdili na sto procent a trestali jsme Plzeň z brejků. I útoční hráči se museli podřídit taktice a dobře bránit, což přineslo tenhle výsledek."

SK Interobal Plzeň – Gardenline Litoměřice 3:5 (1:3)
Branky: 18. Křemen (Holý), 22. Kasýk (Vnuk), 39. Abrham (Vnuk) – 3. Kovács (Zapletal), 10. Krok (Hrdý), 20. Graciano (Zapletal), 31. Graciano, 39. Vagnao.
Hlasování HRÁČ ZÁPASU

Další aktuality

Hattrick Przyczka na Chrudim nestačil
Hattrick Przyczka na Chrudim nestačil 21.09.2017

V dohrávce prvního kola 1. FUTSAL ligy hostil ve středu večer třinecký tým úřadujícího mistra ČR z Chrudimi.

Před reprezentační přestávkou hostí Třinec Chrudim
Před reprezentační přestávkou hostí Třinec Chrudim 20.09.2017

V dohrávce prvního kola 1. FUTSAL ligy přijede do Třince úřadující mistr ČR - FK ERA-PACK Chrudim. Zápas začíná ve středu od 20 hodin.

Helas sahal proti Chrudimi po překvapení
Helas sahal proti Chrudimi po překvapení 19.09.2017

Futsalisté Helasu Brno a ERA-PACKu Chrudim dohrávali v pondělí večer utkání 3. kola 1. FUTSAL ligy. V hale na ve Vodové ulici sahali domácí po remíze. Nakonec se ale z výhry radovali hosté a favorit si tak odvezl tři body.