Jeseník nepřijel na chrudimskou palubovku pouze bránit a od úvodní rozehrávky dokázal vystrkovat drápky. Gólman Litviněnko tak nebyl úplně bez práce, vše důležité se ale odehrávalo na opačné straně hřiště. První změna skóre přišla po trefě Maxe, stejný hráč o šest minut později využil nabídku Martina Doši z rohového kopu a zvýšil skóre již na 2:0. Vydařená sedmnáctá minuta přinesla další dva slepené góly v síti jesenického Tilla. Tomáš Koudelka připravil oba góly ERA-PACKu, jmenovitě pro Michala Mareše a Davida Drozda.

Do přestávky se o slovo přihlásili ještě hosté a to, když parádní střelou propálil ukrajinského gólmana ve službách českého mistra Jiří Mráz. Druhá polovina duelu 2. kola přinesla spíše defenzivní podívanou ze strany Gamaspolu, který vyrážel na ojedinělé protiútoky a soustavně se bránil. Defenzivní tvrz překonal pohotovou dorážkou sedm minut před koncem Michal Mareš a svým druhým gólem v zápase stanovil výsledné skóre na 5:1.

Felipe Conde (trenér FK ERA-PACKu Chrudim): „Zápas jsme měli pod kontrolou, kromě některých momentů, kdy jsme ztratili koncentraci. Důležitý pro nás byl zisk tří bodů a vyzkoušení útočných variant z tréninků v praxi. Každý debut je složitý, ale my jsme po počátečních šesti minutách odehráli klidný zápas. Jsem rád za vítězství a za to, že se můžeme v poklidu věnovat dalšímu rozvoji.“

Jiří Gnida (předseda Gamaspolu Jeseník): „Ze zápasu v Chrudimi mám velmi dobrý pocit, chtěli jsme ho odehrát uvolněně, předvést poctivé individuální výkony a to se nám podařilo. Myslím, že výsledek je spravedlivým vyjádřením toho, co se na palubovce dělo. Našim hráčům téměř není co vytýkat, pracujeme na sobě v určitých podmínkách a mačkáme z toho, co se asi momentálně dá. Náš hodně mladý tým musí získávat zkušenosti a pátečních čtyřicet minut nás v tomto směru určitě posunulo zase o kousek dál.“

FK ERA-PACK Chrudim – AC Gamaspol Jeseník 5:1 (4:1)
Branky: 8. Max (R. Mareš), 14. Max (Doša), 17. M. Mareš (Koudelka), 17. D. Drozd (Koudelka), 33. M. Mareš – 19. Mráz (Žák).
Hlasování HRÁČ ZÁPASU

Další aktuality

Středeční výsledky: Sparta i Litoměřice postupují dál
Středeční výsledky: Sparta i Litoměřice postupují dál 21.03.2018

Čtvrtfinále play off VARTA futsal ligy nabídlo ve sředu večer všechny čtyři série. Postup do semifinále slavila Sparta a Litoměřice. Blízko je i Plzeň a Chrudim.

Ve středu večer čtyři zápasy. Budeme znát dva semifinalisty?
Ve středu večer čtyři zápasy. Budeme znát dva semifinalisty? 21.03.2018

Play off VARTA futsal ligy je v plném proudu. Ve středu se mohou fanoušci těšit na porci čtyř zápasů. Ve dvou sériích může být o postupujících rozhodnuto. Zápas Sparta - Slavia vysíláme živě a komentuje ho Adam Procházka.

Teplice vyrovnaly čtvrtfinálovou sérii s Plzní
Teplice vyrovnaly čtvrtfinálovou sérii s Plzní 20.03.2018

Futsalisté Teplic srovnali v nejvyšší soutěži čtvrtfinálovou bitvu s Plzní. Před svými fanoušky vyhráli v úterý 6:5, přestože po první půli měli manko tří branek.