Koukneme se jen krátce za minulou sezonou? Jak ji hodnotíte a co by jste na ni třeba změnil?

Myslím, že jsme několik bodů ztratili, protože nám chyběly zkušenosti, tréninky. Několik bodů jsme ztratili ne naši vinou. Mohli jsme posbírat více bodů a vyhnout se tak ve čtvrtfinále Chrudimi, mohlo by to dopadnout jinak. Loňská sezona však byla pro klub historická a to je pro nás důležité!

Jste v přípravě na novou ligovou sezonu. Jak se vás tým připravuje?

Připravujeme se pozvolna… Všichni hráči jsou celý den v práci a někdy ani nemohou kvůli práci na trénink, to nám přípravu ztěžuje. Ale nejsme profesionální klub a víc toho dělat nemůžeme. Pracujeme na nedostatcích, které jsme v minulé sezoně měli a také na nových prvcích, které budeme chtít do hry přidat. Snažíme se do kádru zabudovat nové hráče tak, aby nám byli schopni naplno pomoci od začátku sezony.

Je určitě brzy, ale zeptáme se. Jak si myslíte, že dopadne ligová sezona a jak si přejete, aby dopadla pro Třinec?

Prvním cílem pro nás bude udržet se v lize. Tím druhým potom, abychom dosáhli po základní části na lepší pozici než vloni, abychom měli hratelnějšího soupeře pro případné čtvrtfinále. Vím, bude to těžké, ale kluci jsou ambiciózní a věřím, že tento cíl zvládneme.

V čem se Třinec liší od ostatních týmu?

Třinec je klub, který pracuje s velmi malým finančním rozpočtem a velmi mladým týmem, ten se ale nebojí pracovat a zlepšovat se. Máme velké ambice, ale především CHCEME!

Jak hodnotíte úroveň a styl české futsalové ligy? Co  vás v lize překvapilo?

Když ji budu porovnávat s ligou v Polsku, tak kvalita té v ČR je vyšší. Když ji ale porovnám se soutěžemi ve Španělsku nebo Itálii, pořád něco chybí. Pochopitelně podmínky jsou pro kluby nesrovnatelné. V české lize mě toho moc nepřekvapilo. Měl jsem o ní dobré informace a byl jsem na ni připraven. Jako trenér REKORDu jsem hrál několik přátelských zápasů proti Chrudimi a tak jsem tušil, co mě v lize čeká.

Další aktuality

Michal Salák si angažmá v Německu pochvaluje
Michal Salák si angažmá v Německu pochvaluje 16.10.2017

Na zápase s Litoměřicemi se v lovosické hale objevil také bývalý útočník Slavie Michal Salák, který v loňské sezoně pomohl ke stříbrným medailím. Po skončení sezony zamířil do Německa, do týmu Vicemistra německé futsalové ligy. Tam si zatím svoje nové angažmá pochvaluje.

Tomáš Štverák: Plzeňský futsal mám v srdci
Tomáš Štverák: Plzeňský futsal mám v srdci 13.10.2017

Tomáš Štverák kvůli disciplinárnímu trestu vynechal úvodní čtyři zápasy 1. FUTSAL ligy. Do pátečního utkání v Brně tak nastoupil obrovskou chutí a dvěma skvělými přihrávkami pomohl k třetímu vítězství Interobalu v řadě. Jak zvládal nucenou absenci a jak se na ligové zápasy těšil?

Aibek Mukanov: Hráči ukazují, že na ligu mají
Aibek Mukanov: Hráči ukazují, že na ligu mají 25.09.2017

V 1. FUTSAL lize je několik zahraničních trenérů, kteří se česky domluví velmi dobře. Jedním z nich je i původem kazašský trenér Aibek Mukanov, který od nové sezóny vstoupil do nejvyšší soutěže se Svarogem Teplice. Klub má za sebou velmi dobrý vstup do ligové soutěže, když ze tří utkání dvě vyhrál. Trenér lituje toho, že klub šel do soutěže se ztrátou tří bodů, ale prozradil nám toho daleko víc!