Koukneme se jen krátce za minulou sezonou? Jak ji hodnotíte a co by jste na ni třeba změnil?

Myslím, že jsme několik bodů ztratili, protože nám chyběly zkušenosti, tréninky. Několik bodů jsme ztratili ne naši vinou. Mohli jsme posbírat více bodů a vyhnout se tak ve čtvrtfinále Chrudimi, mohlo by to dopadnout jinak. Loňská sezona však byla pro klub historická a to je pro nás důležité!

Jste v přípravě na novou ligovou sezonu. Jak se vás tým připravuje?

Připravujeme se pozvolna… Všichni hráči jsou celý den v práci a někdy ani nemohou kvůli práci na trénink, to nám přípravu ztěžuje. Ale nejsme profesionální klub a víc toho dělat nemůžeme. Pracujeme na nedostatcích, které jsme v minulé sezoně měli a také na nových prvcích, které budeme chtít do hry přidat. Snažíme se do kádru zabudovat nové hráče tak, aby nám byli schopni naplno pomoci od začátku sezony.

Je určitě brzy, ale zeptáme se. Jak si myslíte, že dopadne ligová sezona a jak si přejete, aby dopadla pro Třinec?

Prvním cílem pro nás bude udržet se v lize. Tím druhým potom, abychom dosáhli po základní části na lepší pozici než vloni, abychom měli hratelnějšího soupeře pro případné čtvrtfinále. Vím, bude to těžké, ale kluci jsou ambiciózní a věřím, že tento cíl zvládneme.

V čem se Třinec liší od ostatních týmu?

Třinec je klub, který pracuje s velmi malým finančním rozpočtem a velmi mladým týmem, ten se ale nebojí pracovat a zlepšovat se. Máme velké ambice, ale především CHCEME!

Jak hodnotíte úroveň a styl české futsalové ligy? Co  vás v lize překvapilo?

Když ji budu porovnávat s ligou v Polsku, tak kvalita té v ČR je vyšší. Když ji ale porovnám se soutěžemi ve Španělsku nebo Itálii, pořád něco chybí. Pochopitelně podmínky jsou pro kluby nesrovnatelné. V české lize mě toho moc nepřekvapilo. Měl jsem o ní dobré informace a byl jsem na ni připraven. Jako trenér REKORDu jsem hrál několik přátelských zápasů proti Chrudimi a tak jsem tušil, co mě v lize čeká.

Další aktuality

Trenér Felipe Conde: Vše, co jsme předvedli, už je zapomenuto. Startuje nová soutěž
Trenér Felipe Conde: Vše, co jsme předvedli, už je zapomenuto. Startuje nová soutěž 14.03.2018

Zkušený trenér FK ERA-PACKu Chrudim Felipe Conde má před sebou další náročný úkol. Úkol, který je všem jasný. Jednoznačným cílem Chrudimi je dovést mužstvo k obhajobě mistrovského titulu. Chrudimští budou vstupovat do play-off z nejvýhodnější možné pozice a ve čtvrtfinále je čeká Helas Brno.

Tomáš Vnuk: Vítězství v produktivitě si vážím!
Tomáš Vnuk: Vítězství v produktivitě si vážím! 12.03.2018

Vítězstvím 8:2 v České Lípě zakončili futsalisté Interobalu Plzeň povedenou základní část VARTA futsal ligy. S 52 body obsadili Západočeši druhou příčku s mankem deseti bodů na suveréna z Chrudimi. Hned tři hráči Interobalu se umístili v první desítce ligové produktivity. Sedmou příčku obsadil Tomáš Štverák (16 gólů a 13 asistencí), pátou Michal Holý (10+20) a jasným vítězem se stal Tomáš Vnuk s 56 body (30+26).

Proti Spartě nemáme co ztratit, ví Jan Vavrač
Proti Spartě nemáme co ztratit, ví Jan Vavrač 18.01.2018

Jeseník se v pátek představí v šumperské hale proti Spartě. Favorit zde je jasný, což si uvědomuje i Jan Vavrač, hráč Gamaspolu.