Koukneme se jen krátce za minulou sezonou? Jak ji hodnotíte a co by jste na ni třeba změnil?

Myslím, že jsme několik bodů ztratili, protože nám chyběly zkušenosti, tréninky. Několik bodů jsme ztratili ne naši vinou. Mohli jsme posbírat více bodů a vyhnout se tak ve čtvrtfinále Chrudimi, mohlo by to dopadnout jinak. Loňská sezona však byla pro klub historická a to je pro nás důležité!

Jste v přípravě na novou ligovou sezonu. Jak se vás tým připravuje?

Připravujeme se pozvolna… Všichni hráči jsou celý den v práci a někdy ani nemohou kvůli práci na trénink, to nám přípravu ztěžuje. Ale nejsme profesionální klub a víc toho dělat nemůžeme. Pracujeme na nedostatcích, které jsme v minulé sezoně měli a také na nových prvcích, které budeme chtít do hry přidat. Snažíme se do kádru zabudovat nové hráče tak, aby nám byli schopni naplno pomoci od začátku sezony.

Je určitě brzy, ale zeptáme se. Jak si myslíte, že dopadne ligová sezona a jak si přejete, aby dopadla pro Třinec?

Prvním cílem pro nás bude udržet se v lize. Tím druhým potom, abychom dosáhli po základní části na lepší pozici než vloni, abychom měli hratelnějšího soupeře pro případné čtvrtfinále. Vím, bude to těžké, ale kluci jsou ambiciózní a věřím, že tento cíl zvládneme.

V čem se Třinec liší od ostatních týmu?

Třinec je klub, který pracuje s velmi malým finančním rozpočtem a velmi mladým týmem, ten se ale nebojí pracovat a zlepšovat se. Máme velké ambice, ale především CHCEME!

Jak hodnotíte úroveň a styl české futsalové ligy? Co  vás v lize překvapilo?

Když ji budu porovnávat s ligou v Polsku, tak kvalita té v ČR je vyšší. Když ji ale porovnám se soutěžemi ve Španělsku nebo Itálii, pořád něco chybí. Pochopitelně podmínky jsou pro kluby nesrovnatelné. V české lize mě toho moc nepřekvapilo. Měl jsem o ní dobré informace a byl jsem na ni připraven. Jako trenér REKORDu jsem hrál několik přátelských zápasů proti Chrudimi a tak jsem tušil, co mě v lize čeká.

Další aktuality

Nenad Veljkovic: Chci hrát atraktivní futsal!
Nenad Veljkovic: Chci hrát atraktivní futsal! 14.08.2017

Svoji premiéru má nový trenér futsalové Slavie úspěšně za sebou. Jeho svěřenci zvládli souboj s druholigovými Wizards, ačkoliv do zápasu nastoupili rovnou z probíhající fyzické přípravy. Srbský kouč pak poskytl také první rozhovor našemu webu, který proběhl celý v češtině. Ačkoliv se Nenad Veljkovic vrátil do Česka po dlouhých letech, náš jazyk nezapomněl.

Přestup do Chrudimi beru jako velký posun v kariéře, tvrdí Martin Doša
Přestup do Chrudimi beru jako velký posun v kariéře, tvrdí Martin Doša 07.08.2017

Tři měsíce zpátky slovenský reprezentant Martin Doša dvakrát vedl Spartu Praha na palubovce chrudimské sportovní haly v semifinále proti ERA-PACKu, nyní se na místo činu vrátil, avšak naprosto v jiné roli. Po dohodě s vedením Chrudimi se stal první posilou třináctinásobného mistra a se svými spoluhráči nyní absolvoval úvodní týden přípravy.

Zdeněk Kasýk: Klukům z béčka ve druhé lize věřím
Zdeněk Kasýk: Klukům z béčka ve druhé lize věřím 05.08.2017

Výsledek přátelského zápasu mezi Áčkem a Béčkem byl po dvou třicetipěti minutových poločasech 11:1. Během zápasu o sobě dával hodně vědět i Zdeněk Kasýk.