Přerod Sparty jste jistě v průběhu léta sledovali. Většina hráčů z loňského kádru Sparty odešla, naopak ho doplnili hráči, kteří do té doby tvořili Benago, které v létě ukončilo svou činnost. Přišel i trenér Beni Simitči, který je podepsaný pod příchodem dalších posil, mezi nimiž ční naturalizovaný Brazilec s ázerbájdžánským občanstvím Amadeu.

A kádr „nové“ Sparty zahajuje přípravu na novou sezónu v úterý 8.8.2017. A v aktuálně kompletním složení! „Ano, budeme kompletní, všichni hráči, jejichž příchod jsme avizovali, budou k dispozici,“ říká trenér Beni Simitči. „I to je důvod, proč začínáme o týden déle, než ostatní,“ vysvětluje. Liga začíná pro Spartu televizním zápasem, který se hraje v úterý 5. září, na přípravu tak bude mít o pár dnů víc, než její konkurenti.

„V úvodu přípravy se zaměříme vyloženě na kondiční stránku. Až poslední týden se soustředíme na taktické věci,“ dal na styl přípravy nahlédnout jeho trenér. „Což ale také znamená, že do přípravných utkání půjdeme víceméně bez secvičených taktických věcí.“ 

O jaká přípravná utkání jde? Sparta už v pátek nastoupí v mělnické hale proti domácímu ligovému nováčkovi. „Dále bude naším soupeřem Zlej sen Liberec a poté vítěz pohárového zápasu Slavia - Wizards, to bude finále pražské části poháru,“ sdělil nám Beni Simitči.

I přes zmiňovaný silný kádr Sparty se stále vkrádá otázka, zda na klubových sociálních sítích prezentované posilování je končené. Prý není. „Ještě čekáme jednu posilu, ale kdy přijde zatím přesně nevím,“ naznačil sparťanský trenér Simitči. 

Další aktuality

Vinicius z Teplic odjel. Nahradil ho Jean Carlos
Vinicius z Teplic odjel. Nahradil ho Jean Carlos 15.08.2017

Marco Vinicius minulý týden opustil teplický tým Svarog FC. Dostal totiž lukrativní nabídku z Itálie, které Tepličtí nedokázali konkurovat. Začalo tedy nanovo další hledání posily ze zahraničí.

Kubíček v Plzni pokračovat nebude, přichází Bartůněk
Kubíček v Plzni pokračovat nebude, přichází Bartůněk 15.08.2017

Necelé tři týdny před startem 1. FUTSAL ligy hlásí zajímavé brankářské posuny Interobal Plzeň. V týmu nebude pokračovat brankář Václav Kubíček, klub naopak na tomto postu posílil Západočechy Michal Bartůněk.

Slavia porazila bojovné Wizards
Slavia porazila bojovné Wizards 12.08.2017

Slávisté splnili roli favorita. V pátek večer v semifinále pražské části Poháru FAČR porazili druholigové Wizards DDM 4:2 a postoupili do finále, v němž se střetnou se Spartou. Dvě branky vstřelila nová posila Vojtěch Turek, po jednom pak přidali Martin Brychta a nový kapitán Jan Homola.