Trička s nápisem „Ryba smrdí od hlavy - KF FAČR“ na sebe navlékly realizační týmy Gardenline i Sparty v reakci na čtvrté utkání série, které se hrálo před televizními obrazovkami a objektivně je třeba přiznat, že se rozhodčím příliš nevydařilo. Emoce v něm neudržel na uzdě litoměřický Rodrigo Taverna, který má aktuálně zastavenou činnost na 6 měsíců. Po tomto utkání atmosféra „zhoustla“, reakcí realizačních týmů bylo oblečení zmíněných triček při dalším utkání. 

Celá „akce“ je již několik měsíců za námi, ptáte se, proč se k ní vracíme teď, když se blíží start nové sezóny? Na webu Fotbal.cz byly totiž zveřejněny tresty za tuto „aktivitu“ - a jsou poměrně tvrdé. 

Trenéři Sparty David Frič a Igor Vodecký mají zastavenou činnost do 7.10.2017. Kuriózní je, že ni jeden z trenérů již ve Spartě nepůsobí, Frič vede plzeňský Interobal, Vodecký pak právě celek Gardenline. Což znamená, že tyto týmy budou bez hlavních trenérů v prvních pěti kolech - a to je téměř čtvrtina základní části soutěže!

Zajím vás, jaký trest za totožné provinění dostal Gardenline Litoměřice? Domácím Disciplinární komise jejich prohřešky sečetla, protože jich bylo víc (odkaz na kompletní rozhodnutí DK najdete pod naším článkem) a vynesla peněžitý trest ve výši 40.000 Kč.

Že celá série Gardenline - Sparta byla rušná, dokládá i další bod rozhodnutí DK, který finančně trestá několik hráčů a funkcionářů za to, že se nedostavili na jednání tohoto orgánu, kam byli pozváni.

Celé rozhodnutí Disciplinární komise najdete v odkazu pod článkem, proti těmto verdiktům se pochopitelně potrestaní mohou odvolat.

Rozhodnutí Disciplinární komise

Další aktuality

Třinec vysoko podlehl mistrovi Polska, ten bude hrát s Chrudimí
Třinec vysoko podlehl mistrovi Polska, ten bude hrát s Chrudimí 13.08.2017

Z našeho přehledu přípravných utkání nám v pátek vypadlo měření sil třineckých ocelářů, kteří se vydali na palubovku mistra Polska, celku Rekord Bielsko-Biala. Našemu celku se v utkání příliš nedařilo, nutno ale uznat, že polský tým je hodně kvalitní protivník. Na konci článku se také můžete podívat na reportáž, kterou připravil polský klub!

Výsledky pátečních přípravných utkání
Výsledky pátečních přípravných utkání 12.08.2017

V pátek večer se hrála pětice přípravných utkání, pojďte se s námi podívat, jak měření sil dopadla! Zatímco Gardenline a Interobal si zastříleli, pražská "S" se musela spokojit s nižším brankovým rozdílem. I tak si ale oba pražské celky připsaly na své konto výhru!

Výsledky pátečních přípravných utkání
Výsledky pátečních přípravných utkání 05.08.2017

V pátek se hrála tři přípravná utkání ligových týmů a my vám přinášíme jejich výsledky. Celek Gardenline si vysoko poradil s druholigovým Libercem a v dresu vítězů měl premiéru reprezentant Michal Kovács.