Tím hráčem, který se pokouší prosadit se na Apeninském poloostrově, je brankář Michal Kudrna (nar. 24. 07. 1987), který je v těchto dnech na testech v jihoitalském týmu Serie C Aquile Molfetta. 

Michal Kudrna má na svém kontě více než stovku ligových utkání v domácí soutěži. Tu si nejprve zahrál v sezóně 2004/2005 v mateřské Čechii Slaný, ale později nastupoval i za Kladno, pražské Bohemians, a také v Benagu, v jehož barvách se v lize objevil naposledy před 4 roky. Ve čtyřech zápasech se nastoupil v seniorské reprezentaci poté, co patřil do kádru národního týmu do 21 let. Byl poměrně úspěšný i na zelených trávnících, kde nastupoval v dresu Brozan, což byla svého času farma Teplic. 

"Komunikoval jsem s italským manažerem, poslal jsem mu svoje video. On si promluvil s trenérem Molfetty, ale nejprve mi napsal, že se tým rozhodl pro jiného brankáře," popisuje 30 letý Kudrna, který na jihu Evropy působí pracovně, jak se k testům v Itálii dostal. "Pak mi ale dal vědět, že budou v Neapoli vyzvedávat 2 španělské hráče a že mě vezmou na třídenní zkoušku."

A tak se český futsalista v těchto dnech pokouší prorazit do italských soutěží, byť Aquile Molfetta hraje "až" tu třetí nejvyšší. Ale péče o hráče je příkladná. "Podmínky jsou skvělé, jsem ubytovaný v hotelu, až jsem byl překvapený," je brankář potěšený poskytnutým servisem. V pondělí a úterý se ale bude jeho kariéra "lámat" v herním testu. "Na programu jsou zkušební zápasy a ty bych nerad zkazil, v nich se asi bude rozhodovat."

Pokud by to nevyšlo, není nic ztraceno. "Manažer, se kterým komunikuji, mi říkal, že pokud to nevyjde, pokusí se najít něco jiného." A jazyková bariéra, častá překážka při působení sportovců zahraničí? Ta nehrozí. "Umím italsky, domluvím se tady," vysvětlil český brankář.

Další aktuality

Nenad Veljkovic: Chci hrát atraktivní futsal!
Nenad Veljkovic: Chci hrát atraktivní futsal! 14.08.2017

Svoji premiéru má nový trenér futsalové Slavie úspěšně za sebou. Jeho svěřenci zvládli souboj s druholigovými Wizards, ačkoliv do zápasu nastoupili rovnou z probíhající fyzické přípravy. Srbský kouč pak poskytl také první rozhovor našemu webu, který proběhl celý v češtině. Ačkoliv se Nenad Veljkovic vrátil do Česka po dlouhých letech, náš jazyk nezapomněl.

Bucciol: Máme velké ambice, ale první cíl je udržet Třinec v lize
Bucciol: Máme velké ambice, ale první cíl je udržet Třinec v lize 12.08.2017

Účastník 1. futsalové ligy SKP Ocel Třinec má za sebou více jak čtrnáct dní přípravy. V pátek tým odehrál první přípravné utkání proti ŠK Makroteam Žilina. Zápas nakonec skončil remízou 2:2. Redakci Českého futsalu dal rozhovor trenér Andrea Bucciol.

Přestup do Chrudimi beru jako velký posun v kariéře, tvrdí Martin Doša
Přestup do Chrudimi beru jako velký posun v kariéře, tvrdí Martin Doša 07.08.2017

Tři měsíce zpátky slovenský reprezentant Martin Doša dvakrát vedl Spartu Praha na palubovce chrudimské sportovní haly v semifinále proti ERA-PACKu, nyní se na místo činu vrátil, avšak naprosto v jiné roli. Po dohodě s vedením Chrudimi se stal první posilou třináctinásobného mistra a se svými spoluhráči nyní absolvoval úvodní týden přípravy.