Patriku, naznačil jsi, že přípravu zahájíš znovu v dresu Sparty. Co říkáš na změny, které se ve spojitosti s tímto klubem v posledních týdnech udály? 
Vnímám to tak, že ve Spartě všechno nabralo směr, jaký se po změně v realizačním týmu a hlavně na trenérském postu dal očekávat. Jsem kmenovým hráčem Sparty a prezident klubu mi potvrdil, že nastoupím do přípravy. Co bude dál, ukáže čas. 

Jistě sleduješ posilování Sparty, ukazuje to, že tě čeká náročná příprava a tuhý boj o místo v sestavě…
Mám trochu déja vu, když mi bylo šestnáct, sedmnáct a do Balticflory proudili před přípravou neznámá exotická jména. Každý z těch hráčů byl samozřejmě pozitivum pro mě, protože nám mladým měli co předávat a z tuhého boje se vždycky stala velká škola a sbírání zkušeností, než rivalita. Podobný model mě zřejmě čeká i letos ve Spartě. Možná i díky těmto nadstandardním hráčům z ciziny jsem se tenkrát do futsalu tak zažral. 

Sparta to na jaře dosáhla až do semifinále ligy, není ti líto, že tento kolektiv se prakticky rozpadl? 
Série s Gardenline byla extrémně vyrovnaná. Zkušení kluci to nakonec přetavili v náš postup a byl to úspěch. Celý tři roky byla parta skvělá. Nezapomenu na slovenské hlášky z kabiny a zážitky, který máme. Přeji klukům, ať se jim v nových klubech daří. Rozuteklo se to do různých koutů a škoda to je. Pro všechny z nás teď začíná nová kapitola a všichni se určitě těší. 

Ty jsi odchovanec teplického futsalu, přišla i nabídka ze Svarogu? Tam bys jistě - i přes svůj nízký věk - patřil ke zkušenějším hráčům…
Teplice mě nekontaktovaly, asi jsem po přesunu do Prahy sešel z očí. Každopádně se těším na jejich vystoupení v lize. Pro Teplice se taky otevřela nová kapitola. Uvidíme, jak se bude Svarogu dařit a jestli se pozitivně poučí z chyb minulosti. 

Co říkáš celkově na posuny na domácím futsalovém trhu? Určitě jsi zaznamenal spoustu přestupů a změn kádru ligových klubů…
Sleduji spoluhráče z mládežnických repre. Na srazech byl každý trénink jízda a bylo na nich vidět, že třeba ve svých klubech takovou možnost trénovat nemají. Na tohle tedy koukám, kdo si polepší a s kým se třeba budu potkávat.

Zmínil jsi, že je pro tebe aktuálně prioritou škola. Prozradíš nám, co studuješ a jak ti to jde? 
Dokončuji bakaláře na Fakultě tělesné výchovy a sportu UK v Praze, specializace trenérství - fotbal. Už mi chybí "jenom" závěrečná práce a státnice. Bohužel jsou všechny termíny na přelomu srpna/září, což se tluče s futsalovou přípravou a začátkem ligy. Skloubit se to dá, ale priorita je škola.

Jsi pravděpodobně první futsalista, který dostal prostor na poměrně oblíbeném webu bezfrazi.cz. Jak se přihodilo, že přišla možnost propagovat na zmíněné stránce futsal? 
Lidi z bezfrazi.cz se také mj. pohybují na FTVS a hledají reprezentanty se zajímavým příběhem. Dostal jsem pak zpětnou vazbu přímo z redakce, že měl Brazilský příběh u čtenářů a šéfredaktora velký úspěch a že to je přesně to, co potřebovali. Pro náš futsal jedině dobře. 

Víme o tobě, že se už ve svých 22 letech věnuješ trenérské práci, u mládeže fotbalové Dukly. Jak dlouho tuto činnost děláš a láká tě věnovat se téhle práci i do budoucna? 
Mám za sebou tři sezony, trénovat jsem začal v prváku v rámci praxe na licenci. Na konci studia čekají nejvyšší trenérské UEFA licence, takže vše jde podle plánu. Hodně mě baví spojení fotbalu s futsalem. Zároveň prostředí a filosofie Dukly. Letos mě čeká žákovská liga u U12. A budoucnost? To ukáže čas, jestli to bude trenérská kariéra těžko říct, jsem teprve na prahu toho všeho. Každopádně máte pravdu v tom, že mě to láká.

Kdo podle Patrika Mažáriho bude největším favoritem futsalové ligy 2017/2018?
Chrudim je asi bez debat. Ohrožovat jí bude Sparta a Plzeň.

Další aktuality

Trenér Felipe Conde: Vše, co jsme předvedli, už je zapomenuto. Startuje nová soutěž
Trenér Felipe Conde: Vše, co jsme předvedli, už je zapomenuto. Startuje nová soutěž 14.03.2018

Zkušený trenér FK ERA-PACKu Chrudim Felipe Conde má před sebou další náročný úkol. Úkol, který je všem jasný. Jednoznačným cílem Chrudimi je dovést mužstvo k obhajobě mistrovského titulu. Chrudimští budou vstupovat do play-off z nejvýhodnější možné pozice a ve čtvrtfinále je čeká Helas Brno.

Tomáš Vnuk: Vítězství v produktivitě si vážím!
Tomáš Vnuk: Vítězství v produktivitě si vážím! 12.03.2018

Vítězstvím 8:2 v České Lípě zakončili futsalisté Interobalu Plzeň povedenou základní část VARTA futsal ligy. S 52 body obsadili Západočeši druhou příčku s mankem deseti bodů na suveréna z Chrudimi. Hned tři hráči Interobalu se umístili v první desítce ligové produktivity. Sedmou příčku obsadil Tomáš Štverák (16 gólů a 13 asistencí), pátou Michal Holý (10+20) a jasným vítězem se stal Tomáš Vnuk s 56 body (30+26).

Proti Spartě nemáme co ztratit, ví Jan Vavrač
Proti Spartě nemáme co ztratit, ví Jan Vavrač 18.01.2018

Jeseník se v pátek představí v šumperské hale proti Spartě. Favorit zde je jasný, což si uvědomuje i Jan Vavrač, hráč Gamaspolu.