Los kompletního programu příštího ročníku nejvyšší soutěže byl proveden na červnovém Grémiu ligových klubů. V posledních letech bývá zvykem, že soutěž začíná v jednotném termínu se shodným časem výkopu, letos z téhle snahy sešlo. Proč?

Úvodní kolo bylo totiž naplánováno na pátek 1. září 2017, jenže už pár dnů poté se datum ukázalo jako velmi nešťastné. V tentýž den, a téměř ve stejný čas, se totiž na stadionu v pražském Edenu odehraje kvalifikační utkání naší fotbalové reprezentace proti Německu. A to je pro futsal velká konkurence.

Protože se zmiňovaný fotbalový duel hraje v hlavním městě, udělala Sparta rozumný tah - své utkání úvodního kola futsalové ligy proti Interobalu Plzeň odehraje o den dříve, tedy v "prázdninovém" termínu, 31. srpna 2017! V pátek se tak odehrají jen tři utkání. Česká Lípa totiž své utkání proti Slavii odehraje až v sobotu, start do ligy si odloží Třinec a Chrudim.

Mistrovský celek totiž na tento termín dostal pozvánku na atraktivní mezinárodní turnaj Futsal Masters (který letos slibuje obsazení zajímavými týmy!) do polské Vratislavi (nebo chcete-li do Wroclawi) a tak požádal o odložení svého utkání úvodního kola domácí soutěže na třinecké palubovce.

První kolo nového ligového ročníku se tedy natáhne do tří dnů. Není však třeba truchlit. Když se podíváte, že hned zkraje soutěže nás čeká celá řada atraktivních zápasů, může být fanoušek vlastně rád, že v případě zájmu bude moci sledovat více utkání v rámci jednoho kola!

Program 1. kola 1. FUTSAL ligy 2017/2018

čtvrtek 31.8.2017
20:00 Sparta Praha - Interobal Plzeň (Arena Sparta)
pátek 1.9.2017
20:00 Gamaspol Jeseník - Olympik Mělník (SH VŠB-TU Ostrava)
20:00 Nejzbach Vysoké Mýto - Helas Brno (DM Vysoké Mýto)
20:30 Gardenline Litoměřice - Svarog Teplice (SH Chemik Lovosice)
sobota 2.9.2017
20:30 Démoni Česká Lípa - Slavia Praha (MSH Česká Lípa)
Odložené utkání
SKP Ocel Třinec - ERA-PACK Chrudim

Další aktuality

První český legionář v Německu: Michal Salák!
První český legionář v Německu: Michal Salák! 04.07.2017

Možná se jednou na první den tohoto týdne bude vzpomínat jako na významné datum. Hráč pražské Slavie Michal Salák, bývalý český reprezentant, se dohodl na tříletém angažmá v německém klubu VfL 05 Hohenstein-Ernstthal!

Radim Záruba: Nalákal mě zájem Slovanu
Radim Záruba: Nalákal mě zájem Slovanu 30.06.2017

Ta zpráva během pátečního odpoledne zapůsobila jako blesk. Český futsalista roku 2016 Radim Záruba, který minulou sezónu začal v dresu ERA-PACKu a dokončil v dresu pražské Slavie, mění klub. Jeho novým působištěm bude hlavní město Slovenska.

Do České Lípy míří ze Sparty Rott
Do České Lípy míří ze Sparty Rott 29.06.2017

Démoni Česká Lípa posilují. Ze Sparty přichází její bývalý kapitán Miroslav Rott. Klub tuto informaci zveřejnil na Facebooku.