Přestupuješ na Slovensko. Přilákala tě hlavně možnost hrát UEFA Futsal Cup?

Určitě. Na UEFA Futsal Cup se moc těším. A byl to ten hlavní důvod, proč jsem se takhle nakonec rozhodl. Také velký zájem Slovanu o mé služby.

Jak teď Slov-Matic přejmenovaný na Slovan silný? Sledoval jsi slovenskou futsalovou scénu?

Slov-Matic, nyní Slovan byl vždycky silný a nepříjemný soupeř pro každého na evropské scéně. Sledoval jsem ji a vím do čeho jdu. (smích) 

Ohlédneme se za tvojí poslední sezónou. Jak hodnotíš hostování ve Slavii a proč jsi u sešívaného týmu nezůstal?

Hostování ve Slavii můžu hodnotit jenom kladně a pozitivně, z 9. místa 2. kola před koncem, jsme se probojovaly až do finále na úkor týmů jako Plzeň a Benago, to rozhodně nikdo nečekal. A finále bylo za odměnu, ale rozhodně jsme nedali svoji kůži zadarmo a ukázal se potenciál do budoucna, že se jde správnou cestou. Jak jsem řekl, bylo to těžké rozhodování, ale nakonec rozhodla Liga mistrů.

Měl jsi i jiné nabídky?

Nějaké další nabídky jsem ještě měl (smích)

Jak hodnotíš celou loňskou ligu a jak vidíš nejvyšší soutěž v příští sezóně?

Jenom pozitivně, protože se liga zkvalitnila a letos čekám opětovné zkvalitnění a více těžších zápasů, které můžou být příslibem jak pro samotné hráče, tak pro národní tým do budoucna.

Najde se někdo kdo Chrudim porazí? Není to pro tento sport škoda, že Chrudim stále vyhrává?

Před sezónou těžko říct. Záleží jak si všechno sedne a zapadne do sebe. A taky kdo načasuje nejlépe formu do konce soutěže a následně na play-off. Všechny týmy posilují na všech postech a rozhodně bude na co koukat. Budu ji sledovat ze Slovenska. Škoda to rozhodně je, protože jednou za čas je potřeba změna, ale Chrudim jsou mistři a tu správnou formu umí načasovat vždycky na play-off, v tom je nejlepší a proto je více jak 10 let za sebou mistrem.

Další aktuality

Historické umístění, raduje se Roman Mareš. Šance na postup jsou otevřené
Historické umístění, raduje se Roman Mareš. Šance na postup jsou otevřené 22.07.2017

Po návratu z Ruska zamířil Roman Mareš přes Havlíčkův Brod do Chrudimi, kde již několikátou sezónu táhne FK ERA-PACK nejen v lize, ale také v evropských pohárech. V UEFA Futsal Cupu bude i nyní, ve věku 42 let, platným hráčem Condeho výběru a pomůže Chrudimi v boji o postup do elitní fáze.

Johan Vavrek odmítl i Chrudim a přestupuje do Litoměřic
Johan Vavrek odmítl i Chrudim a přestupuje do Litoměřic 19.07.2017

Velký zájem se po sezoně strhl o služby brankářské komety loňského ročníku Johana Vavreka. V zástupu o brankáře, jenž v litoměřickém mužstvu hostoval z Ludis Teamu Třebenice, se objevila i mužstva SK Interobal Plzeň a především ERA-PACK Chrudim. Johan Vavrek dal však přednost Litoměřicím.

V Plzni jsem spokojený, říká Václav Kubíček
V Plzni jsem spokojený, říká Václav Kubíček 19.07.2017

Interobal zahájil v pondělí přípravu na novou sezónu. Do ní si pojistil i služby jedné z opor, brankáře Václava Kubíčka, který tento týden prodloužil smlouvu.