O německém futsalu se dlouho mluví jako o „spícím tygrovi“. U našich západních sousedů je pro náš sport velký potenciál, jak herní, tak i ekonomický, přesto se zde futsal rozvíjí poměrně pomalu. Ale třeba se blýská na lepší časy.

Naznačuje to i fakt, že německý vicemist, klub VfL 05 Hohenstein-Ernstthal, angažoval bývalého hráče reprezentace a obávaného útočníka pražské Slavie Michala Saláka! „Dohodl jsem se s klubem na tříletém angažmá, které je pro mě ekonomicky výhodné,“ prozradil nám zkušený hráč, který se v naší lize začal objevovat v dresu Alfy Liberec a hodně práce poté odvedl pro Balticfloru Teplice.

O Salákově jednání s německým klubem vedení Slavie vědělo. „Mám na Slavii krásné vzpomínky, ale přece jen už mám nějaký věk a nabídka z Hohensteinu byla skvělá, obsahuje i zajištění zaměstnání,“ byl potěšený český hráč. Jeho ohromné zkušenosti vybídly k otázce, zda německý klub povede i trenérsky, ale nestane se tak. „V klubu působí ruský trenér, takže se budu věnovat čistě hráčské úloze.“

Držme tedy zkušenému hráči při jeho „německé misi“ palce, třeba tak prošlape cestičku dalším českým hráčům za zahraničním angažmá… A Slavia? Ta je teď na tahu, protože odchody Záruby i Saláka si určitě žádají od vedení klubu odpovídající doplnění kádru pražského klubu!

Další aktuality

Páteční výsledky bez překvapení. Favorité vyhráli
Páteční výsledky bez překvapení. Favorité vyhráli 19.01.2018

V pátek večer se pěti zápasy dohrávalo 17. kolo VARTA futsal ligy. Překvapivý výsledek se nezrodil.

Televizní utkání vyhrála Plzeň. V Mýtě vůbec poprvé
Televizní utkání vyhrála Plzeň. V Mýtě vůbec poprvé 18.01.2018

V předehrávce 17. kola VARTA futsal ligy hostil Nejzbach Vysoké Mýto plzeňský Interobal. Čtvrteční televizní předehrávku vyhráli Západočeši 4:1.

Sparta odehraje utkání s Gamaspolem Jeseník v Šumperku
Sparta odehraje utkání s Gamaspolem Jeseník v Šumperku 18.01.2018

V 17. kole VARTA futsal ligy zamíří futsalisté Sparty do Šumperka, kde se utkají s jedenáctým týmem soutěže, Gamaspolem Jeseník. Ten obvykle hraje své domácí zápasy v Ostravě, nicméně duel se Spartou byl přesunut do šumperské sportovní haly. Úvodní výkop je v pátek 19. ledna naplánován na 20.00 hodin. Co před zápasem říkají zástupci Sparty a Jeseníku?