O německém futsalu se dlouho mluví jako o „spícím tygrovi“. U našich západních sousedů je pro náš sport velký potenciál, jak herní, tak i ekonomický, přesto se zde futsal rozvíjí poměrně pomalu. Ale třeba se blýská na lepší časy.

Naznačuje to i fakt, že německý vicemist, klub VfL 05 Hohenstein-Ernstthal, angažoval bývalého hráče reprezentace a obávaného útočníka pražské Slavie Michala Saláka! „Dohodl jsem se s klubem na tříletém angažmá, které je pro mě ekonomicky výhodné,“ prozradil nám zkušený hráč, který se v naší lize začal objevovat v dresu Alfy Liberec a hodně práce poté odvedl pro Balticfloru Teplice.

O Salákově jednání s německým klubem vedení Slavie vědělo. „Mám na Slavii krásné vzpomínky, ale přece jen už mám nějaký věk a nabídka z Hohensteinu byla skvělá, obsahuje i zajištění zaměstnání,“ byl potěšený český hráč. Jeho ohromné zkušenosti vybídly k otázce, zda německý klub povede i trenérsky, ale nestane se tak. „V klubu působí ruský trenér, takže se budu věnovat čistě hráčské úloze.“

Držme tedy zkušenému hráči při jeho „německé misi“ palce, třeba tak prošlape cestičku dalším českým hráčům za zahraničním angažmá… A Slavia? Ta je teď na tahu, protože odchody Záruby i Saláka si určitě žádají od vedení klubu odpovídající doplnění kádru pražského klubu!

Další aktuality

Liga začne soubojem Sparty s Plzní 31. srpna
Liga začne soubojem Sparty s Plzní 31. srpna 11.07.2017

Nelekejte se, na Strahově se nikdo nezbláznil, ani nedošlo k přelosování nejvyšší soutěže. To jen dva kluby své úvodní utkání nového ligového ročníku předehrají. A má to dobrý důvod!

Radim Záruba: Nalákal mě zájem Slovanu
Radim Záruba: Nalákal mě zájem Slovanu 30.06.2017

Ta zpráva během pátečního odpoledne zapůsobila jako blesk. Český futsalista roku 2016 Radim Záruba, který minulou sezónu začal v dresu ERA-PACKu a dokončil v dresu pražské Slavie, mění klub. Jeho novým působištěm bude hlavní město Slovenska.

Do České Lípy míří ze Sparty Rott
Do České Lípy míří ze Sparty Rott 29.06.2017

Démoni Česká Lípa posilují. Ze Sparty přichází její bývalý kapitán Miroslav Rott. Klub tuto informaci zveřejnil na Facebooku.