Dominiku, máte za sebou premiérovou sezonu a někde jsem o vás četl, že jste futsalu úplně propadl. Platí to stále?

Cítím to tak. Celý život jsem hrál fotbal, ale futsal jako hra samotná, a hlavně play off mě úplně pohltilo. Byly tam emoce, agresivita, krásné akce, diváci. Takhle by měl futsal vypadat. Ten produkt má obrovský potenciál, jen mám trošku obavy, že samo se to neudělá.

Sezona ve Slavii byla úspěšná, souhlasíte?

Mám na to dva pohledy. Základní část byla velmi špatná. Po Vánocích jsme si museli upřesnit, co vlastně chceme, začali jsem pracovat a výsledek se dostavil. Bohužel mám v sobě stále pachuť z finále. Chování Chrudimi, teď nemyslím hráčů a realizačního týmu, ale vedení klubu mě zklamalo. Stěžovalo si, brečelo, protože se bálo o výsledek.

Do Edenu jste přišel s osvětou. Klub vsadil na kondici svých hráčů. Byl to hlavní důvod, kvůli kterému jste hráli finále?

Určitě ano. Když budu mluvit o sportu celkově, tak vyhrává ten, který více trénuje. Změnili jsme celkově skladbu tréninku, časy tréninku a intenzitu. Futsal je rychlá, silová, dynamická hra, která trvá čtyřicet minut. Pokud tyto prvky nejsou v tréninku, tak vlastně trénujete k ničemu. Sedl jsem si s trenérem Brychtou, rozdělili jsme si kompetence a začali podle toho pracovat. Trenér měl na starosti pouze futsal a já zbytek. Nebudu si tu přece hrát na odborníka na futsal, když jsem celý život hrál fotbal. Sedlo si to, kluci to přijali a myslím, že je to nakonec i bavilo.

Co vám chybělo ve finále, abyste Chrudim porazili?

Zkušenosti. My jsme se to finále teprve učili hrát. Byli jsme moc hodní. Podívejte se třeba na hráče Rešetára. Ve třetím zápase málem Vahalovi zlomil nohu a postupem času se stal rozdílovým hráčem celého finále. Ale měli další hráče, Koudelka, Slováček, Felipe, Max, a nakonec trenér Conde. Změnil taktiku po třetím zápase a my si s ní nevěděli rady. Ale před kluky je potřeba smeknout, chodí do práce a nechali v celém play off všechno. Za to jsem jim poděkoval, opravdu si jich velmi vážím.

Viděl jsem vás i na Grémiu 1. ligy. Jaká je vaše pozice v klubu a jaké máte pravomoci?

Tak byl sem napsaný jako sportovní manažer. Ale co se týče posil nebo uzavírání smluv s hráči sem neměl žádné kompetence. To si vše dělá prezident klubu Daniel Kolman. Já se snažil posunout klub směrem vzhůru po sportovní stránce, aby měli hráči kabinu, regeneraci, tréninkový program, správné pomůcky na trénink a další, zda se to povedlo, musí říct někdo jiný.

Kluby ze špičky soutěže informují o posilách či o prodloužení smluv. Jak to vypadá u vás ve Slavii? Nejsou žádné informace ani o novém trenérovi.

No je pravda, že to vypadá, že všichni okolo pracují a Slavia spí. Viz odchod Radima Záruby do Slovanu Bratislava.

Budete i vy ve futsalu dál pokračovat? Máte chuť pro tento sport pracovat?

S vedením Slavie jsem o mém dalším působení mluvil, ale zatím jsme se nedohodli na pokračování, takže nevím, co bude a nebude. Zatím se mi ozvaly jen dva kluby z fotbalového prostředí, počkám ještě čtrnáct dní a potom se rozhodnu.

Další aktuality

Historické umístění, raduje se Roman Mareš. Šance na postup jsou otevřené
Historické umístění, raduje se Roman Mareš. Šance na postup jsou otevřené 22.07.2017

Po návratu z Ruska zamířil Roman Mareš přes Havlíčkův Brod do Chrudimi, kde již několikátou sezónu táhne FK ERA-PACK nejen v lize, ale také v evropských pohárech. V UEFA Futsal Cupu bude i nyní, ve věku 42 let, platným hráčem Condeho výběru a pomůže Chrudimi v boji o postup do elitní fáze.

Johan Vavrek odmítl i Chrudim a přestupuje do Litoměřic
Johan Vavrek odmítl i Chrudim a přestupuje do Litoměřic 19.07.2017

Velký zájem se po sezoně strhl o služby brankářské komety loňského ročníku Johana Vavreka. V zástupu o brankáře, jenž v litoměřickém mužstvu hostoval z Ludis Teamu Třebenice, se objevila i mužstva SK Interobal Plzeň a především ERA-PACK Chrudim. Johan Vavrek dal však přednost Litoměřicím.

V Plzni jsem spokojený, říká Václav Kubíček
V Plzni jsem spokojený, říká Václav Kubíček 19.07.2017

Interobal zahájil v pondělí přípravu na novou sezónu. Do ní si pojistil i služby jedné z opor, brankáře Václava Kubíčka, který tento týden prodloužil smlouvu.