V sobotu 10. června proběhlo ligové Grémium, kterého se zúčastnil plný počet ligových klubů. Jak hodnotíte průběh jednání a došlo na nějaké překvapivé body?
Grémium proběhlo poměrně standardním způsobem, bývá většinou informativního charakteru. Některé důležité otázky týkající se především financování, nebylo možné zodpovědět, s ohledem na nejasnou situaci na fotbalové asociaci. Včetně toho, zda bude možné působení nově zvoleného sekretariátu.

Tuto otázku považujete, předpokládáme, za velmi důležitou…
Tuto otázku považuji za velmi důležitou nejen já. Futsal nutně potřebuje odborné a profesionální řízení, kterého se mu v současnosti nedostává. A nyní po odchodu ligového sekretáře Michala Chyby může být situace ještě daleko horší, pokud nebude umožněno pracovat, ve výběrovém řízení zvolenému, novému generálnímu manažerovi. Kritika se snesla na sbor delegátů, kteří svoji funkci až na pár výjimek nevykonávají dle mínění zástupců ligových klubů dobře.

A pozitivní body?
Za velmi pozitivní považuji informaci o spolupráci s TV COM a možnosti, že všechna utkání bude možné sledovat prostřednictvím streamů, nebo pokračování spolupráce se Selectem.

Liga zatím nemá partnera, jak se s tím soutěž vyrovná? Máte nějaké náznaky, že by se ho ještě podařilo sehnat?
Absenci generálního partnera považuji za obrovský problém a svým způsobem za velkou ostudu českého futsalu. Je to vizitka nejen vedení, ale nás všech ligových klubů. Věřím, že se tato skutečnost ještě do začátku ligového ročníku změní, a futsalová liga nebude bez generálního partnera. Futsal jistě přežije i bez něj, ale je nutné na partnerech vůbec, začít intenzivně pracovat. Náš sport má v tomto směru nedostatečně využitý potenciál. Kroky, které jsou činěny, nám spíš partnery odhánějí. Ovšem dle posledních informací od předsedy Oty Mesteka je podpis dohody blízko - a to je velmi dobrá zpráva, díky za ni.

Soutěž startuje už 1. září. Co čekáte od dalšího ligového ročníku? Budě stejně vyrovnaný, jako ten skončený?
Ano. Kvalita většiny ligových týmů jde nahoru a já očekávám, že tabulka bude opět velmi vyrovnaná, a diváci uvidí mnoho zajímavých, dramatických a futsalově kvalitních zápasů, jak v horních tak dolních patrech tabulky. Kluby budují nejen kvalitní hráčské kádry, ale pracují i na zázemí, realizačních týmech, zkvalitňuje se klubové PR, a to vše ligu posouvá kupředu. Kluby jsou nosné pilíře vrcholového futsalu, které přinášejí do našeho sportu na jeho poměry obrovské finanční prostředky a je nutné v nejbližší budoucnosti zvážit, zda by s ohledem na tuto skutečnost neměly mít daleko větší možnosti, jak ovlivňovat chod, systém, směr a způsob fungování futsalového hnutí.

Narážíte na možné osamostatnění řízení ligové soutěže po vzoru fotbalové ligy?
Nenarážím na nic. Problematiku musíme důkladně probrat v okruhu všech ligových prezidentů. Zda přišel čas posunout myšlenku AFULK (Asociace futsalových ligových klubů - pozn. red.) zase o kus dál, či budeme volit jinou variantu systémových mechanismů, bude předmětem našich jednání.

Další aktuality

Historické umístění, raduje se Roman Mareš. Šance na postup jsou otevřené
Historické umístění, raduje se Roman Mareš. Šance na postup jsou otevřené 22.07.2017

Po návratu z Ruska zamířil Roman Mareš přes Havlíčkův Brod do Chrudimi, kde již několikátou sezónu táhne FK ERA-PACK nejen v lize, ale také v evropských pohárech. V UEFA Futsal Cupu bude i nyní, ve věku 42 let, platným hráčem Condeho výběru a pomůže Chrudimi v boji o postup do elitní fáze.

Johan Vavrek odmítl i Chrudim a přestupuje do Litoměřic
Johan Vavrek odmítl i Chrudim a přestupuje do Litoměřic 19.07.2017

Velký zájem se po sezoně strhl o služby brankářské komety loňského ročníku Johana Vavreka. V zástupu o brankáře, jenž v litoměřickém mužstvu hostoval z Ludis Teamu Třebenice, se objevila i mužstva SK Interobal Plzeň a především ERA-PACK Chrudim. Johan Vavrek dal však přednost Litoměřicím.

V Plzni jsem spokojený, říká Václav Kubíček
V Plzni jsem spokojený, říká Václav Kubíček 19.07.2017

Interobal zahájil v pondělí přípravu na novou sezónu. Do ní si pojistil i služby jedné z opor, brankáře Václava Kubíčka, který tento týden prodloužil smlouvu.