Michale, sezóna v Plzni Vám osobně vyšla náramně. Navíc jste se v základní části umístili na čtvrtém místě. Panovalo velké zklamání po čtvrtfinálovém vyřazení?
Jsem hlavně rád, že jsem celou sezónu prošel bez jakéhokoliv zranění. V průběhu jsem se cítil dobře, dařilo se celému týmu a odrazilo se to i na mých osobních statistikách. Byla to pro mě určitě zatím ta nejlepší sezóna. Zklamání v kabině po posledním zápase bylo cítit, ale jak se později ukázalo tým Slavie se na play-off připravil skvěle. Po tom, co vyřadili nás, tak zaslouženě postoupili i přes Benago až do samotného finále.

Budete jediným hráčem Interobalu na tomto srazu. Omluvil se nejlepší hráč letošní finálové série Ondřej Vahala, jenž byl ve skvělé formě. Je to pro tým oslabení?
Ondřej Vahala měl skvělou formu a je škoda, že neodcestuje s námi. Když jsem četl, že bude chybět, hned mi blesklo hlavou, že by mohl být nominován náš Venca Kubíček, ale šanci dostal také skvělý gólman Johnny Vavrek.

S jakým hráčem z nominace se nejlépe znáte? Přeci jen je to pro Vás premiéra a každá známost se bude hodit.
Nejlépe určitě s Tomášem Vnukem ze společného působení v Plzni, jinak z akademických her ještě Matěje Slováčka a Michala Kovácse. Zbytek potkávám spíše jako protihráč na hřišti.

V září se koná kvalifikace o ME, o které nyní budete hodně bojovat. Určitě je to příjemné vědět, že trenér Neumann s Vámi počítá a šanci na baráž máte.

Asi se tím nebudu nějak stresovat, že taková možnost je. Pojedu si to užít s pokorou a nohama na zemi. Těším se, že se budu učit od opravdových futsalových profesionálů a když dostanu šanci, tak se pokusím ukázat trenérům, že tam nejsem náhodou.

Poprvé v reprezentaci a rovnou do Číny. Těšíte se na asijské turné?
Těším se moc. Po loňském AMS v Brazílii jsem řekl, že "áčková" futsalová reprezentace je pro mě zavřená a rok na to s ní letím na turnaj do Číny. Úžasný!

Čekají vás zápasy s Malajsií, Anglií a Čínou. Co od soupeřů očekáváte?
Vůbec nevím, co od toho očekávat. Oba asijské týmy jsem futsal hrát ještě neviděl a Anglii jsem viděl pouze v televizi v dvojutkání s Německem, kdy jednou prohráli 5:3 a po druhé remizovali 3:3.

Další aktuality

Zápas je prioritně kvůli projektu Futsal za život, zdůraznil Tomáš Neumann
Zápas je prioritně kvůli projektu Futsal za život, zdůraznil Tomáš Neumann 09.06.2017

Trenér české futsalové reprezentace Tomáš Neumann byl jedním ze strůjců myšlenky odehrát futsalový zápas mezi jeho a fotbalovou reprezentací. Pondělní unikátní utkání v Chomutově, které nemá ve světe obdoby pomůže projektu Futsal za život.

David Cupák: Do Chomutova se těším. Chci Vláďovi pomoct
David Cupák: Do Chomutova se těším. Chci Vláďovi pomoct 08.06.2017

Opora české futsalové reprezentace a kapitán RK Helas Brno David Cupák nebude chybět na pondělním charitativním futsalovém zápase v Chomutově. Zápas české futsalové reprezentace proti fotbalové reprezentaci začne ve sportovní hale v 18.30 hodin. Akce se koná na podporu projektu Futsal za život.

Felipe Conde: Chceme se nadále zlepšovat!
Felipe Conde: Chceme se nadále zlepšovat! 05.06.2017

Oslavy třináctinásobného mistra futsalové CHANCE Futsal ligy ještě neutichly a chrudimské vedení již rozjelo plány na následující sezónu. A nejdůležitější pozici již má obsazenou, po další dva ročníky zůstane na lavičce ERA-PACKu trenér Felipe Conde, který podpisem stvrdil svoji spokojenost s prostředím v České republice. Více z jeho názorů si přečtěte v obsáhlém rozhovoru po skončení letošní sezóny.