Michale, sezóna v Plzni Vám osobně vyšla náramně. Navíc jste se v základní části umístili na čtvrtém místě. Panovalo velké zklamání po čtvrtfinálovém vyřazení?
Jsem hlavně rád, že jsem celou sezónu prošel bez jakéhokoliv zranění. V průběhu jsem se cítil dobře, dařilo se celému týmu a odrazilo se to i na mých osobních statistikách. Byla to pro mě určitě zatím ta nejlepší sezóna. Zklamání v kabině po posledním zápase bylo cítit, ale jak se později ukázalo tým Slavie se na play-off připravil skvěle. Po tom, co vyřadili nás, tak zaslouženě postoupili i přes Benago až do samotného finále.

Budete jediným hráčem Interobalu na tomto srazu. Omluvil se nejlepší hráč letošní finálové série Ondřej Vahala, jenž byl ve skvělé formě. Je to pro tým oslabení?
Ondřej Vahala měl skvělou formu a je škoda, že neodcestuje s námi. Když jsem četl, že bude chybět, hned mi blesklo hlavou, že by mohl být nominován náš Venca Kubíček, ale šanci dostal také skvělý gólman Johnny Vavrek.

S jakým hráčem z nominace se nejlépe znáte? Přeci jen je to pro Vás premiéra a každá známost se bude hodit.
Nejlépe určitě s Tomášem Vnukem ze společného působení v Plzni, jinak z akademických her ještě Matěje Slováčka a Michala Kovácse. Zbytek potkávám spíše jako protihráč na hřišti.

V září se koná kvalifikace o ME, o které nyní budete hodně bojovat. Určitě je to příjemné vědět, že trenér Neumann s Vámi počítá a šanci na baráž máte.

Asi se tím nebudu nějak stresovat, že taková možnost je. Pojedu si to užít s pokorou a nohama na zemi. Těším se, že se budu učit od opravdových futsalových profesionálů a když dostanu šanci, tak se pokusím ukázat trenérům, že tam nejsem náhodou.

Poprvé v reprezentaci a rovnou do Číny. Těšíte se na asijské turné?
Těším se moc. Po loňském AMS v Brazílii jsem řekl, že "áčková" futsalová reprezentace je pro mě zavřená a rok na to s ní letím na turnaj do Číny. Úžasný!

Čekají vás zápasy s Malajsií, Anglií a Čínou. Co od soupeřů očekáváte?
Vůbec nevím, co od toho očekávat. Oba asijské týmy jsem futsal hrát ještě neviděl a Anglii jsem viděl pouze v televizi v dvojutkání s Německem, kdy jednou prohráli 5:3 a po druhé remizovali 3:3.

Další aktuality

Bod s Litoměřicemi může být na konci důležitý, řekl Patrik Plhák
Bod s Litoměřicemi může být na konci důležitý, řekl Patrik Plhák 31.10.2017

V pátečním 7. kole 1. FUTSAL ligy dokázal Jeseník překvapivě remizovat s Litoměřicemi. V utkání byl velmi výraznou postavou kapitán domácích Patrik Plhák…

Tajně doufáme v play off, prozradil teplický Jan Kalina
Tajně doufáme v play off, prozradil teplický Jan Kalina 30.10.2017

Devětatřicetiletý futsalový brankář Jan Kalina ukázal, že je po návratu do nejvyšší soutěže stále platným hráčem. Svůj tým na palubovce Chrudimi uchránil před větším debaklem.

Michal Salák si angažmá v Německu pochvaluje
Michal Salák si angažmá v Německu pochvaluje 16.10.2017

Na zápase s Litoměřicemi se v lovosické hale objevil také bývalý útočník Slavie Michal Salák, který v loňské sezoně pomohl ke stříbrným medailím. Po skončení sezony zamířil do Německa, do týmu Vicemistra německé futsalové ligy. Tam si zatím svoje nové angažmá pochvaluje.