"Funkcionářské zkušenosti máme bohaté, ale kádr příliš zkušený není, vždyť ještě před rokem hrál kraj," nechal se slyšet šéf teplického klubu Michal Žák, jehož si mnozí pamatují ještě jako šéfa Balticflory. Ta před dvěma roky skončila, ale nyní se mezi elitu vrací jako Svarog FC Teplice, který vznikl před rokem spojením Balticflory a lokálního týmu Internazionale Teplice.

Trenérem Svarogu bude i v nové sezóně Kazach Aibek Mukanov, který vedl tým v divizi A. Ale předtím působil také v Balticfloře a v trenérské roli jde ve stopách svého otce. Ten byl totiž v minulosti uznávaným trenérem, vedl největšího kazašského konkurenta Kairatu, tým Tupar Karaganda. Pro zajímavost, nyní vede futsal v Kyrgyzstánu a ten tam míří strmě vzhůru…

"Začneme trénovat v červenci a základ týmu budou tvořit hráči, kteří tady dosud působili," vysvětluje trenér Mukanov. "Musíme jim dát šanci, oni jsou duší klubu. S nimi budou chodit na naše utkání tepličtí diváci, jejich rodiny, kamarádi," říká. "Chceme mít tým složený z místních hráčů, jsou talentovaní, jen potřebují sbírat zkušenosti."

Tyto zkušenosti prý přinesou zahraniční hráči, kterých má být ovšem omezený počet. "Do sestavy se vrátí jeden Ukrajinec, který u nás hrál už loni. A dál přijdou dva Brazilci, potřebujeme, aby se kluci okolo nich mohli učit a společně s nimi dál růst," naznačil plány klubového vedení. Proběhly informace o možném návratu Michala Saláka, ten ale i v další sezóně zůstane v pražské Slavii.

Příprava Svarogu začne v červenci, do ligy vstoupí v prvním kole při derby na palubovce Gardenline Litoměřice. "Naším cílem bude sbírat zkušenosti, chceme se v lize udržet. Bude to těžké, ale věříme, že během sezóny nasbírá tým zkušenosti a v další sezóně se už budeme prát o vyšší příčky v tabulce," věří svému týmu trenér Aibek Mukanov.

Další aktuality

Do Chrudimi míří Litoměřice i s Radimem Zárubou
Do Chrudimi míří Litoměřice i s Radimem Zárubou 23.11.2017

Futsalisté Chrudimi hostí v pátek od 20 hodin doma Litoměřice. Mohl to být celkem normální zápas, jenže Gardenline přivedl do týmu ex-chrudimského Radima Zárubu, který si odbyde premiéru v zeleném dresu právě v 11. kole 1. FUTSAL ligy. Zápas můžete sledovat živě na Tipsport.cz!

Záchranářský souboj: Olympik se střetne s Třincem
Záchranářský souboj: Olympik se střetne s Třincem 23.11.2017

1. FUTSAL liga má v pátek na programu poslední kolo první části sezony. Olympik v něm přivítá doma od 20 hodin Třinec, se kterým se bude prát o záchranu v nejvyšší soutěži.

Nejzbach čeká historicky první ligové utkání s Jeseníkem
Nejzbach čeká historicky první ligové utkání s Jeseníkem 23.11.2017

V 11. kole 1. FUTSAL ligy zajíždí Nejzbach do Ostravy, kde se v pátek utká s Jeseníkem. Gamaspol letos poprvé okouší chuť nejvyšší soutěže. Momentálně se nachází na devátém místě s pěti body. Nejzbach se zatím drží na čtvrtém místě s osmnácti body. Utkání začíná ve 20 hodin.