"Funkcionářské zkušenosti máme bohaté, ale kádr příliš zkušený není, vždyť ještě před rokem hrál kraj," nechal se slyšet šéf teplického klubu Michal Žák, jehož si mnozí pamatují ještě jako šéfa Balticflory. Ta před dvěma roky skončila, ale nyní se mezi elitu vrací jako Svarog FC Teplice, který vznikl před rokem spojením Balticflory a lokálního týmu Internazionale Teplice.

Trenérem Svarogu bude i v nové sezóně Kazach Aibek Mukanov, který vedl tým v divizi A. Ale předtím působil také v Balticfloře a v trenérské roli jde ve stopách svého otce. Ten byl totiž v minulosti uznávaným trenérem, vedl největšího kazašského konkurenta Kairatu, tým Tupar Karaganda. Pro zajímavost, nyní vede futsal v Kyrgyzstánu a ten tam míří strmě vzhůru…

"Začneme trénovat v červenci a základ týmu budou tvořit hráči, kteří tady dosud působili," vysvětluje trenér Mukanov. "Musíme jim dát šanci, oni jsou duší klubu. S nimi budou chodit na naše utkání tepličtí diváci, jejich rodiny, kamarádi," říká. "Chceme mít tým složený z místních hráčů, jsou talentovaní, jen potřebují sbírat zkušenosti."

Tyto zkušenosti prý přinesou zahraniční hráči, kterých má být ovšem omezený počet. "Do sestavy se vrátí jeden Ukrajinec, který u nás hrál už loni. A dál přijdou dva Brazilci, potřebujeme, aby se kluci okolo nich mohli učit a společně s nimi dál růst," naznačil plány klubového vedení. Proběhly informace o možném návratu Michala Saláka, ten ale i v další sezóně zůstane v pražské Slavii.

Příprava Svarogu začne v červenci, do ligy vstoupí v prvním kole při derby na palubovce Gardenline Litoměřice. "Naším cílem bude sbírat zkušenosti, chceme se v lize udržet. Bude to těžké, ale věříme, že během sezóny nasbírá tým zkušenosti a v další sezóně se už budeme prát o vyšší příčky v tabulce," věří svému týmu trenér Aibek Mukanov.

Další aktuality

Jaromír Blažek marketingovým ředitelem Sparty!
Jaromír Blažek marketingovým ředitelem Sparty! 21.06.2017

První zajímavou posilu pražské Sparty na palubovce nenajdete. Po několika očekávaných přesunech na trase Benago - Sparta přichází opravdu zajímavá informace.

Nejvyšší futsalová soutěž hledá generálního partnera
Nejvyšší futsalová soutěž hledá generálního partnera 20.06.2017

Smlouva se společností CHANCE a.s. vypršela, a tak nejvyšší futsalová soutěž momentálně nemá generálního partnera. Prodloužení smlouvy na základě provázanosti FAČR s konkurenční Fortunou pochopitelně nebylo možné. V tuto chvíli však probíhají jednání. Pokud se do nich chcete se svou společností zapojit i vy, máte možnost.

Reprezentant Jan Křemen hráčem Interobalu!
Reprezentant Jan Křemen hráčem Interobalu! 16.06.2017

Další posila přichází do kádru plzeňského Interobalu. S týmem začne přípravu Jan Křemen, mládežnický reprezentant, který v minulé sezóně oblékal dres pražské Sparty.