Reprezentační trenér Tomáš Neumann byl z myšlenky charitativního zápasu proti fotbalové reprezentaci nadšený: „Takový zápas se automaticky nabízel díky tomu, že je Vláďa Mikuláš v obou realizačních týmech. Pomoc jde nejen z futsalu, ale i od jeho kamarádů z reprezentace fotbalu. Realizace je nápadu je skvělou podporou. Sám Vláďa už se někde vyjádřil, že takový zápas byl jeho sen.“

Hrát se bude v Chomutově. Tamní prostředí je pro futsalový zápas téměř ideální. „Zvolili jsme Chomutov záměrně, protože jsme tam již několikrát našli svoje zázemí. Víme, že tam je skvělé divácké prostředí,“ zdůraznil Neumann a pokračoval: „Vsadili jsme na jistotu. Byl bych velmi překvapen, kdyby si diváci na tuto akci cestu nenašli. Všechny srdečně zvu. Je to takový dárek pro ně za to, že futsalu udržují svou přízeň a věrnost.“

Poskládat fotbalovou reprezentaci nebylo jednoduché. Hráčům těsně před pondělním zápasem začíná dovolená. „Neúčast nemůžeme hráčům vytýkat, protože většina už měla domluvenou dovolenou na neděli. Jejich odpočinek je velmi krátký, některé kluby dokonce začínají v pondělí přípravu. I tak se můžeme těšit na nabitý kádr fotbalistů, kterým touto cestou chci poděkovat. Ve svém volnu jedou podpořit Vláďu,“ děkoval Tomáš Neumann.

Speciální zápas to bude i pro českou futsalovou reprezentaci. „Prvotní je, že všichni chtějí podpořit Vláďu. Zápas se dělá prioritně kvůli projektu Futsal za život. Pro mnoho futsalistů to i tak bude neuvěřitelný zážitek. Proti reprezentantům fotbalu se nehraje každý den,“ dodal trenér českých futsalistů.

Další aktuality

Chci ukázat, že na to mám, říká novic v národním týmu Michal Štrajt
Chci ukázat, že na to mám, říká novic v národním týmu Michal Štrajt 19.06.2017

Futsalová reprezentace vyráží v pondělí na turnaj do Číny. Třenér Neumann nominoval i jednoho nováčka, kterým se hráč Interobalu Plzeň Michal Štrajt.

David Cupák: Do Chomutova se těším. Chci Vláďovi pomoct
David Cupák: Do Chomutova se těším. Chci Vláďovi pomoct 08.06.2017

Opora české futsalové reprezentace a kapitán RK Helas Brno David Cupák nebude chybět na pondělním charitativním futsalovém zápase v Chomutově. Zápas české futsalové reprezentace proti fotbalové reprezentaci začne ve sportovní hale v 18.30 hodin. Akce se koná na podporu projektu Futsal za život.

Felipe Conde: Chceme se nadále zlepšovat!
Felipe Conde: Chceme se nadále zlepšovat! 05.06.2017

Oslavy třináctinásobného mistra futsalové CHANCE Futsal ligy ještě neutichly a chrudimské vedení již rozjelo plány na následující sezónu. A nejdůležitější pozici již má obsazenou, po další dva ročníky zůstane na lavičce ERA-PACKu trenér Felipe Conde, který podpisem stvrdil svoji spokojenost s prostředím v České republice. Více z jeho názorů si přečtěte v obsáhlém rozhovoru po skončení letošní sezóny.