Mnohé příznivce futsalu překvapila středeční informace na webu dosud divizního klubu Svarog FC, který působí v Teplicích a navazuje na činnost bývalé Balticflory. Ta naposledy působila v nejvyšší soutěži na jaře 2015, pak však svou činnost ukončila, stalo se tak jen několik dnů před startem sezóny 2015/2016. Tehdy ji na poslední chvíli v soutěži nahradili Démoni Česká Lípa.

Klub se po skončení aktuální sezóny pokoušel z druhého místa v divizi A proklouznout do 2. ligy-západ, to se mu však nepodařilo. Nečekaně se však "objevilo" místo v nejvyšší soutěži a toho se teplický klub, v jehož vedení najdeme někdejší tahouny Balticflory, Michaila Žáka a Radka Turišina, rozhodl využít.

Kde se ono místo vzalo? To je další zajímavá informace, která ovšem nepotěší příznivce Benaga. To totiž, jménem svých dosavadních šéfů Beni Simitčiho a Aga Simitčiho, oznámilo k 1.6.2017 zánik klubu. S tím související převod práv na Svarog FC Komise futsalu ve středu schválila a tak se Severočeši stávají účastníky nejvyšší soutěže.

Benago tak mizí z ligové mapy, na níž se objevilo v sezóně 2001/2002 po odkoupení práv na účast mezi futsalovou elitou od pražského klubu Bohemians/Damned. Jak jsme ale už dříve naznačili, několik kmenových hráčů Benaga, včetně členů managementu, se má od nové sezóny objevit pod křídly pražské Sparty.

V Teplicích tak od středy mohou slavit, od září se do tamní haly vrátí futsalová liga. Místo divize se teď vedení klubu může chystat do ligové společnosti, otázkou je, jak velkými změnami bude muset kádr týmu projít. A jak vedení teplického klubu známe, určitě nás čeká řada zajímavých informací. Letošní futsalové léto bude jistě zajímavé!

Další aktuality

Do Chrudimi míří Litoměřice i s Radimem Zárubou
Do Chrudimi míří Litoměřice i s Radimem Zárubou 23.11.2017

Futsalisté Chrudimi hostí v pátek od 20 hodin doma Litoměřice. Mohl to být celkem normální zápas, jenže Gardenline přivedl do týmu ex-chrudimského Radima Zárubu, který si odbyde premiéru v zeleném dresu právě v 11. kole 1. FUTSAL ligy. Zápas můžete sledovat živě na Tipsport.cz!

Záchranářský souboj: Olympik se střetne s Třincem
Záchranářský souboj: Olympik se střetne s Třincem 23.11.2017

1. FUTSAL liga má v pátek na programu poslední kolo první části sezony. Olympik v něm přivítá doma od 20 hodin Třinec, se kterým se bude prát o záchranu v nejvyšší soutěži.

Nejzbach čeká historicky první ligové utkání s Jeseníkem
Nejzbach čeká historicky první ligové utkání s Jeseníkem 23.11.2017

V 11. kole 1. FUTSAL ligy zajíždí Nejzbach do Ostravy, kde se v pátek utká s Jeseníkem. Gamaspol letos poprvé okouší chuť nejvyšší soutěže. Momentálně se nachází na devátém místě s pěti body. Nejzbach se zatím drží na čtvrtém místě s osmnácti body. Utkání začíná ve 20 hodin.