Mnohé příznivce futsalu překvapila středeční informace na webu dosud divizního klubu Svarog FC, který působí v Teplicích a navazuje na činnost bývalé Balticflory. Ta naposledy působila v nejvyšší soutěži na jaře 2015, pak však svou činnost ukončila, stalo se tak jen několik dnů před startem sezóny 2015/2016. Tehdy ji na poslední chvíli v soutěži nahradili Démoni Česká Lípa.

Klub se po skončení aktuální sezóny pokoušel z druhého místa v divizi A proklouznout do 2. ligy-západ, to se mu však nepodařilo. Nečekaně se však "objevilo" místo v nejvyšší soutěži a toho se teplický klub, v jehož vedení najdeme někdejší tahouny Balticflory, Michaila Žáka a Radka Turišina, rozhodl využít.

Kde se ono místo vzalo? To je další zajímavá informace, která ovšem nepotěší příznivce Benaga. To totiž, jménem svých dosavadních šéfů Beni Simitčiho a Aga Simitčiho, oznámilo k 1.6.2017 zánik klubu. S tím související převod práv na Svarog FC Komise futsalu ve středu schválila a tak se Severočeši stávají účastníky nejvyšší soutěže.

Benago tak mizí z ligové mapy, na níž se objevilo v sezóně 2001/2002 po odkoupení práv na účast mezi futsalovou elitou od pražského klubu Bohemians/Damned. Jak jsme ale už dříve naznačili, několik kmenových hráčů Benaga, včetně členů managementu, se má od nové sezóny objevit pod křídly pražské Sparty.

V Teplicích tak od středy mohou slavit, od září se do tamní haly vrátí futsalová liga. Místo divize se teď vedení klubu může chystat do ligové společnosti, otázkou je, jak velkými změnami bude muset kádr týmu projít. A jak vedení teplického klubu známe, určitě nás čeká řada zajímavých informací. Letošní futsalové léto bude jistě zajímavé!

Další aktuality

Jaromír Blažek marketingovým ředitelem Sparty!
Jaromír Blažek marketingovým ředitelem Sparty! 21.06.2017

První zajímavou posilu pražské Sparty na palubovce nenajdete. Po několika očekávaných přesunech na trase Benago - Sparta přichází opravdu zajímavá informace.

Nejvyšší futsalová soutěž hledá generálního partnera
Nejvyšší futsalová soutěž hledá generálního partnera 20.06.2017

Smlouva se společností CHANCE a.s. vypršela, a tak nejvyšší futsalová soutěž momentálně nemá generálního partnera. Prodloužení smlouvy na základě provázanosti FAČR s konkurenční Fortunou pochopitelně nebylo možné. V tuto chvíli však probíhají jednání. Pokud se do nich chcete se svou společností zapojit i vy, máte možnost.

Reprezentant Jan Křemen hráčem Interobalu!
Reprezentant Jan Křemen hráčem Interobalu! 16.06.2017

Další posila přichází do kádru plzeňského Interobalu. S týmem začne přípravu Jan Křemen, mládežnický reprezentant, který v minulé sezóně oblékal dres pražské Sparty.