Davide, jak se těšíte na souboj s fotbalovou reprezentací?

Těším se hodně. Od nás z týmu snad jedou všichni kluci, alespoň ti, co měli možnost. Futsalový zápas je ale na druhém místě. Hlavně tam jedeme kvůli Vláďovi Mikulášovi, abychom ho podpořili v boji proti ALS. To je pro nás prvořadé.

Věříte, že tento charitativní zápas Vláďu z psychického hlediska hodně pozitivně nakopne?

Doufám, že halu zaplníme, a jednak se pro Vláďu vybere co nejvíce peněz, a také věřím, že ho všichni podpoříme psychicky a dodáme mu sílu. Spolupracuje s námi již dlouho. Jestli se nepletu, tak od roku 2008, kdy jsem ho poprvé viděl. Pomáhá nám skoro deset let, vždy při nás stál a pořád při nás stát bude. U fotbalové reprezentace je více jak rok a fotbalisté ho také dobře znají. Jistě poznali, jaký je Vláďa dobrý člověk a jakou má povahu.

Předpokládám, že jste neváhal ani vteřinu vyrazit z Brna do Chomutova na charitativní zápas.

Musel jsem si v práci domluvit volno, protože se hraje v pondělí. Zápas pro mě byl prioritou. Rád se do Chomutova vydám. Pojedeme společně s Michalem Seidlerem. Těšíme se na Vláďu i na kluky z fotbalové reprezentace.

Jak je pro vás takový zápas zajímavý? Přeci jen si zahrajete proti fotbalovým reprezentantům.

Je to pro mě zpestření. Těším se. Futsal je úplně jiný sport než fotbal, což si fotbalisté většinou nemyslí. Mají za to, že je to hodně podobné, ale jsou tam úplně jiné návyky a práce s míčem. Ve futsalu se balon přebírá podrážkou, ve fotbale to trenéři nemají rádi, což vím ze svého působení ve Zbrojovce. Jsem na fotbalové reprezentanty zvědavý, jak jim to v hale půjde.

Jak se těšíte na chomutovskou halu a fanoušky? Futsalová reprezentace tam vždy měla perfektní zázemí.

Věřím, že přijde plná hala. Když jsme tam hráli kvalifikaci o postup na mistrovství světa, tak tam bylo na náš zápas pokaždé vyprodáno. Nebojím se, že nebude plno. Pro fanoušky to bude hodně zajímavé. Můžu jim slíbit, že si to užijí. Snad i oni předají Vláďovi co nejvíce sil do jeho boje proti zákeřné nemoci.

Další aktuality

Chci ukázat, že na to mám, říká novic v národním týmu Michal Štrajt
Chci ukázat, že na to mám, říká novic v národním týmu Michal Štrajt 19.06.2017

Futsalová reprezentace vyráží v pondělí na turnaj do Číny. Třenér Neumann nominoval i jednoho nováčka, kterým se hráč Interobalu Plzeň Michal Štrajt.

Zápas je prioritně kvůli projektu Futsal za život, zdůraznil Tomáš Neumann
Zápas je prioritně kvůli projektu Futsal za život, zdůraznil Tomáš Neumann 09.06.2017

Trenér české futsalové reprezentace Tomáš Neumann byl jedním ze strůjců myšlenky odehrát futsalový zápas mezi jeho a fotbalovou reprezentací. Pondělní unikátní utkání v Chomutově, které nemá ve světe obdoby pomůže projektu Futsal za život.

Felipe Conde: Chceme se nadále zlepšovat!
Felipe Conde: Chceme se nadále zlepšovat! 05.06.2017

Oslavy třináctinásobného mistra futsalové CHANCE Futsal ligy ještě neutichly a chrudimské vedení již rozjelo plány na následující sezónu. A nejdůležitější pozici již má obsazenou, po další dva ročníky zůstane na lavičce ERA-PACKu trenér Felipe Conde, který podpisem stvrdil svoji spokojenost s prostředím v České republice. Více z jeho názorů si přečtěte v obsáhlém rozhovoru po skončení letošní sezóny.