Davide, jak se těšíte na souboj s fotbalovou reprezentací?

Těším se hodně. Od nás z týmu snad jedou všichni kluci, alespoň ti, co měli možnost. Futsalový zápas je ale na druhém místě. Hlavně tam jedeme kvůli Vláďovi Mikulášovi, abychom ho podpořili v boji proti ALS. To je pro nás prvořadé.

Věříte, že tento charitativní zápas Vláďu z psychického hlediska hodně pozitivně nakopne?

Doufám, že halu zaplníme, a jednak se pro Vláďu vybere co nejvíce peněz, a také věřím, že ho všichni podpoříme psychicky a dodáme mu sílu. Spolupracuje s námi již dlouho. Jestli se nepletu, tak od roku 2008, kdy jsem ho poprvé viděl. Pomáhá nám skoro deset let, vždy při nás stál a pořád při nás stát bude. U fotbalové reprezentace je více jak rok a fotbalisté ho také dobře znají. Jistě poznali, jaký je Vláďa dobrý člověk a jakou má povahu.

Předpokládám, že jste neváhal ani vteřinu vyrazit z Brna do Chomutova na charitativní zápas.

Musel jsem si v práci domluvit volno, protože se hraje v pondělí. Zápas pro mě byl prioritou. Rád se do Chomutova vydám. Pojedeme společně s Michalem Seidlerem. Těšíme se na Vláďu i na kluky z fotbalové reprezentace.

Jak je pro vás takový zápas zajímavý? Přeci jen si zahrajete proti fotbalovým reprezentantům.

Je to pro mě zpestření. Těším se. Futsal je úplně jiný sport než fotbal, což si fotbalisté většinou nemyslí. Mají za to, že je to hodně podobné, ale jsou tam úplně jiné návyky a práce s míčem. Ve futsalu se balon přebírá podrážkou, ve fotbale to trenéři nemají rádi, což vím ze svého působení ve Zbrojovce. Jsem na fotbalové reprezentanty zvědavý, jak jim to v hale půjde.

Jak se těšíte na chomutovskou halu a fanoušky? Futsalová reprezentace tam vždy měla perfektní zázemí.

Věřím, že přijde plná hala. Když jsme tam hráli kvalifikaci o postup na mistrovství světa, tak tam bylo na náš zápas pokaždé vyprodáno. Nebojím se, že nebude plno. Pro fanoušky to bude hodně zajímavé. Můžu jim slíbit, že si to užijí. Snad i oni předají Vláďovi co nejvíce sil do jeho boje proti zákeřné nemoci.

Další aktuality

Bod s Litoměřicemi může být na konci důležitý, řekl Patrik Plhák
Bod s Litoměřicemi může být na konci důležitý, řekl Patrik Plhák 31.10.2017

V pátečním 7. kole 1. FUTSAL ligy dokázal Jeseník překvapivě remizovat s Litoměřicemi. V utkání byl velmi výraznou postavou kapitán domácích Patrik Plhák…

Tajně doufáme v play off, prozradil teplický Jan Kalina
Tajně doufáme v play off, prozradil teplický Jan Kalina 30.10.2017

Devětatřicetiletý futsalový brankář Jan Kalina ukázal, že je po návratu do nejvyšší soutěže stále platným hráčem. Svůj tým na palubovce Chrudimi uchránil před větším debaklem.

Michal Salák si angažmá v Německu pochvaluje
Michal Salák si angažmá v Německu pochvaluje 16.10.2017

Na zápase s Litoměřicemi se v lovosické hale objevil také bývalý útočník Slavie Michal Salák, který v loňské sezoně pomohl ke stříbrným medailím. Po skončení sezony zamířil do Německa, do týmu Vicemistra německé futsalové ligy. Tam si zatím svoje nové angažmá pochvaluje.