„Nemohl jsem zůstat stranou, Vláďa Mikuláš pro mě není pouze masérem reprezentace, ale musím říci, že je to i můj kamarád,“ vysvětluje 24letý strážce branky letenského klubu. „Když jsem se o chomutovském utkání dozvěděl, neváhal jsem ani vteřinu, jestli se ho zúčastním. Věřím, že to bude fajn propagace, že si to Vláďa užije a také, že přijde hodně diváků,“ vzkazuje.

Čtyřicetiletý Vladimír Mikuláš patří k předním odborníkům na sportovní a rekondiční masáž a v roli fyzioterapeuta působí u fotbalové i futsalové reprezentace. Před několika měsíci mu byla diagnostikována zatím nevyléčitelná nemoc ALS, způsobující degeneraci a ztrátu buněk centrální nervové soustavy. Mikuláš se však rozhodl s ní bojovat a fotbalisté a futsalisté mu v tom chtějí pomoci v rámci projektu Futsal za život, jehož je chomutovské utkání součástí.

Účast na charitativním utkání potvrdila v minulých dnech řada reprezentantů, např. Theo Gabre Selassie (Brémy), Tomáš Sivok (Bursaspor), Daniel Pudil (Sheffield), Marek Suchý (Basilej), Milan Škoda (Slavia), Michael Krmenčík (Plzeň), Martin Pospíšil (Jablonec) a jedná se i o účasti dalších. „To, že se bude hrát na parketách, neřeším,“ vysvětluje Koubek, který je na jiný povrch připravený. „Konfrontace s futsalisty bude zajímavá, když to člověk vidí v televizi je poznat, že je to něco jiného. Ale těším se na to.“

Vstupenky na utkání budou od středy v prodeji v pokladně chomutovské haly. Jejich cena je 100 Kč a veškerý výtěžek z akce půjde ve prospěch transparentního konta projektu Futsal za život. „Pokusíme se také Vláďovi předat co nejvíc pozitivní energie, kterou v boji s ALS potřebuje. Sám to skvěle zvládá, výborně se k boji s nemocí postavil. Rádi se s ním v Chomutově uvidíme a podpoříme ho,“ vzkazuje Tomáš Koubek.

Další aktuality

Jaromír Blažek marketingovým ředitelem Sparty!
Jaromír Blažek marketingovým ředitelem Sparty! 21.06.2017

První zajímavou posilu pražské Sparty na palubovce nenajdete. Po několika očekávaných přesunech na trase Benago - Sparta přichází opravdu zajímavá informace.

Nejvyšší futsalová soutěž hledá generálního partnera
Nejvyšší futsalová soutěž hledá generálního partnera 20.06.2017

Smlouva se společností CHANCE a.s. vypršela, a tak nejvyšší futsalová soutěž momentálně nemá generálního partnera. Prodloužení smlouvy na základě provázanosti FAČR s konkurenční Fortunou pochopitelně nebylo možné. V tuto chvíli však probíhají jednání. Pokud se do nich chcete se svou společností zapojit i vy, máte možnost.

Reprezentant Jan Křemen hráčem Interobalu!
Reprezentant Jan Křemen hráčem Interobalu! 16.06.2017

Další posila přichází do kádru plzeňského Interobalu. S týmem začne přípravu Jan Křemen, mládežnický reprezentant, který v minulé sezóně oblékal dres pražské Sparty.