Benago vede v sérii 2:0 na zápasy, ale úterní duel v Brně bolel (10:6). „Máme nějaké šrámy už od prvního zápasu. Hůř je na tom Marcelo, kterého trefovali nejvíce. Bude nám chybět vyloučený Sidnei,“ pravil trenér Zruče nad Sázavou Beni Simitči. Do hry však vytáhne uzdraveného Victora, který po zranění kotníku trénuje na plno, ale chybí mu zápasová praxe.

Helas má před třetím zápasem série větší problém. Několik klíčových hráčů mu bude chybět kvůli fotbalům v Rakousku. „Lacko, Outrata, Lidmila a já do Zruče bohužel nejedeme,“ řekl na rovinu kapitán Helasu David Cupák. Bude mít trenér Jan Loup náhradu? „Ve druhém utkání nastoupil na čtyři minuty Kasálek. Ten pojede určitě, a pak také kluci z juniorky,“ odpověděl brněnský futsalista.

Sám Cupák juniory Helasu trénuje. Bude to pro ně jistě cenná zkušenost. „Zahrají si proti druhému nejlepšímu týmu u nás. Jak jsem říkal už před zápasem s Chrudimí, je to pro ně futsalová maturita. Kdy jindy se předvést?“ ptal se David Cupák. Utkání se navíc hraje před televizními kamerami. „Televizní utkání je velkou motivací. Sleduje vás rodina i známí. Pro mladé kluky obzvlášť. Mohou se ukázat futsalové veřejnosti, která je nezná,“ prohlásil kapitán Helasu.

Trenér Benaga se dravého mládí Brna neobává: „Helas má dobrou kulturu klubu. Má kvalitní juniory, kteří budou hrát tvrdě a do těla, ale naše kvalita je někde jinde. V jejich plné sestavě jsme jim dali patnáct branek ve dvou zápasech. Možná jim v pátek dáme ještě více. Změny v hostující sestavě by nás neměly rozhodit. Jsme plně koncentrovaní. Měl jsem plán, abychom během sedmi dnů odehráli tři zápasy a postoupili do semifinále. V pátek se ho pokusíme splnit. Pak budeme mít více času připravit se na semifinále. Budeme odpočatí.“

Jaký vliv budou mít kamery na výkonnost hráčů Benaga? „Zápasy Benaga v televizi byly vždy ve sledovanosti rekordní. Věřím, že podáme zase dobrý výkon. Hráči se budou chtít předvést. Očekávám moc pěkný zápas,“ odpověděl Simitči.

Helas by rád sérii ještě prodloužil, ale šance jsou podle Cupáka malé: „Byl bych rád, kdybychom sérii prodloužili, ale buďme realisté. Šance je malá.“ Nicméně v úterním duelu Helas vedl o tři góly 5:2, takže ví, jak na zručskou obranu. „Zručští pak zvýšili otáčky, začali běhat a dávat balon od nohy. Nemáme zkušenost na to, abychom výsledek udrželi. Dělali jsme individuální chyby v obranné fázi, což v úterý rozhodlo,“ uzavřel David Cupák.

Zručští berou jen vítězství. „Věřím, že sérii ukončíme. Nechci, aby to znělo bez respektu k soupeři, to s tím nemá nic společného. My jsme dvakrát vyhráli a hrajeme doma. Pak se budeme koukat na naše soupeře,“ dodal Beni Simitči.

Profil haly

SH Zruč n/S.

Více
Adresa Na Pohoří 575, Zruč nad Sázavou
Kapacita 250 diváků
Vstupenky 50 Kč

Další aktuality

Do Chrudimi míří Litoměřice i s Radimem Zárubou
Do Chrudimi míří Litoměřice i s Radimem Zárubou 23.11.2017

Futsalisté Chrudimi hostí v pátek od 20 hodin doma Litoměřice. Mohl to být celkem normální zápas, jenže Gardenline přivedl do týmu ex-chrudimského Radima Zárubu, který si odbyde premiéru v zeleném dresu právě v 11. kole 1. FUTSAL ligy. Zápas můžete sledovat živě na Tipsport.cz!

Záchranářský souboj: Olympik se střetne s Třincem
Záchranářský souboj: Olympik se střetne s Třincem 23.11.2017

1. FUTSAL liga má v pátek na programu poslední kolo první části sezony. Olympik v něm přivítá doma od 20 hodin Třinec, se kterým se bude prát o záchranu v nejvyšší soutěži.

Nejzbach čeká historicky první ligové utkání s Jeseníkem
Nejzbach čeká historicky první ligové utkání s Jeseníkem 23.11.2017

V 11. kole 1. FUTSAL ligy zajíždí Nejzbach do Ostravy, kde se v pátek utká s Jeseníkem. Gamaspol letos poprvé okouší chuť nejvyšší soutěže. Momentálně se nachází na devátém místě s pěti body. Nejzbach se zatím drží na čtvrtém místě s osmnácti body. Utkání začíná ve 20 hodin.