První utkání se Slavii nabídlo krásné drama se šťastným koncem pro hosty. Co myslíte, že nakonec rozhodlo, že se misky vah naklonily více na stranu Slavie?
Bylo to naprosto vyrovnané utkání, bohužel pro nás Slávia měla více štěstí.

Nyní jedete do Edenu, kde vás nečeká nic lehkého. V případě vaší prohry by měla Slavia blízko do semifinále. Pojedete do Prahy s pozměněnou taktikou?
Uvidíme, to nebudu prozrazovat. Každopádně jedeme do Edenu srovnat sérii.

Přes sezónu se věnujete i mládeži ve Vyškově. Určitě to není jednoduché cestovat Vyškov – Plzeň a stále žít futsalem. Dokážete regenerovat, aniž by v tom nebyl futsal?
Je pravda že takhle náročnou sezónu jsem ještě nezažil, toho cestování bylo dost, ale není to nic, co by se nedalo zvládnout, tělo si zvykne. Spíš mám méně času na ženu a syna, ale jsou skvělí a podporují mě.

Nyní se Vás zeptám na osobní názor. Hodně se v posledních dvou letech mluví o power play, které je pro trenéry stále oblíbenější, ale lidi v hledišti to neradi vidí. Jakého názoru jste vy?

Jsou týmy které to jsou schopné hrát celý zápas, takže chápu fanoušky, že to se jim asi moc nelíbí, hra je pak zpomalená a rozkouskovaná, ale zase chápu i týmy které to hrají, když je to dobře nacvičené tak je to velice účinná zbraň.

A nemyslíte si, že je to pro futsal krok zpět? I někteří hráči jsou proti tomu, nelíbí se jim to. Kdybyste měl říct ano či ne pro power play, co byste odpověděl?
Myslím, že powerplay k futsalu rozhodně patří, ale asi bych to omezil na posledních pár minut zápasu, nebo bych to udělal podobně jak v házené, po nějakém čase pasivita a přijdete o míč.

V rozhovoru s Vaším kamarádem Janem Homolou jsem položil otázku, zda došlo k nějakému hecu. Slávistický hráč mi říkal, že ne. Nezměnilo se to? Honza „myslí“ i na Vás a chce, abyste na zaslouženou dovolenou k moři mohl odcestovat co nejdříve.
Jo JJ68, teda JH22 je tajnůstkář a zároveň hodný, když chce abych měl volno, ale já bych si tu sezonu raději protáhl a poslal ho domů do Dražovic na zahradu. (smích) Co se týče hecu tak tam máme menší sázku, že to pak probereme u dobrého jídla a pití, takže doufám že vyhraju, protože Homoláč sice moc nesní, ale strašně moc toho vypije, takže by to nebyl levný večer. (smích)

Další aktuality

Chci ukázat, že na to mám, říká novic v národním týmu Michal Štrajt
Chci ukázat, že na to mám, říká novic v národním týmu Michal Štrajt 19.06.2017

Futsalová reprezentace vyráží v pondělí na turnaj do Číny. Třenér Neumann nominoval i jednoho nováčka, kterým se hráč Interobalu Plzeň Michal Štrajt.

Zápas je prioritně kvůli projektu Futsal za život, zdůraznil Tomáš Neumann
Zápas je prioritně kvůli projektu Futsal za život, zdůraznil Tomáš Neumann 09.06.2017

Trenér české futsalové reprezentace Tomáš Neumann byl jedním ze strůjců myšlenky odehrát futsalový zápas mezi jeho a fotbalovou reprezentací. Pondělní unikátní utkání v Chomutově, které nemá ve světe obdoby pomůže projektu Futsal za život.

David Cupák: Do Chomutova se těším. Chci Vláďovi pomoct
David Cupák: Do Chomutova se těším. Chci Vláďovi pomoct 08.06.2017

Opora české futsalové reprezentace a kapitán RK Helas Brno David Cupák nebude chybět na pondělním charitativním futsalovém zápase v Chomutově. Zápas české futsalové reprezentace proti fotbalové reprezentaci začne ve sportovní hale v 18.30 hodin. Akce se koná na podporu projektu Futsal za život.