První utkání se Slavii nabídlo krásné drama se šťastným koncem pro hosty. Co myslíte, že nakonec rozhodlo, že se misky vah naklonily více na stranu Slavie?
Bylo to naprosto vyrovnané utkání, bohužel pro nás Slávia měla více štěstí.

Nyní jedete do Edenu, kde vás nečeká nic lehkého. V případě vaší prohry by měla Slavia blízko do semifinále. Pojedete do Prahy s pozměněnou taktikou?
Uvidíme, to nebudu prozrazovat. Každopádně jedeme do Edenu srovnat sérii.

Přes sezónu se věnujete i mládeži ve Vyškově. Určitě to není jednoduché cestovat Vyškov – Plzeň a stále žít futsalem. Dokážete regenerovat, aniž by v tom nebyl futsal?
Je pravda že takhle náročnou sezónu jsem ještě nezažil, toho cestování bylo dost, ale není to nic, co by se nedalo zvládnout, tělo si zvykne. Spíš mám méně času na ženu a syna, ale jsou skvělí a podporují mě.

Nyní se Vás zeptám na osobní názor. Hodně se v posledních dvou letech mluví o power play, které je pro trenéry stále oblíbenější, ale lidi v hledišti to neradi vidí. Jakého názoru jste vy?

Jsou týmy které to jsou schopné hrát celý zápas, takže chápu fanoušky, že to se jim asi moc nelíbí, hra je pak zpomalená a rozkouskovaná, ale zase chápu i týmy které to hrají, když je to dobře nacvičené tak je to velice účinná zbraň.

A nemyslíte si, že je to pro futsal krok zpět? I někteří hráči jsou proti tomu, nelíbí se jim to. Kdybyste měl říct ano či ne pro power play, co byste odpověděl?
Myslím, že powerplay k futsalu rozhodně patří, ale asi bych to omezil na posledních pár minut zápasu, nebo bych to udělal podobně jak v házené, po nějakém čase pasivita a přijdete o míč.

V rozhovoru s Vaším kamarádem Janem Homolou jsem položil otázku, zda došlo k nějakému hecu. Slávistický hráč mi říkal, že ne. Nezměnilo se to? Honza „myslí“ i na Vás a chce, abyste na zaslouženou dovolenou k moři mohl odcestovat co nejdříve.
Jo JJ68, teda JH22 je tajnůstkář a zároveň hodný, když chce abych měl volno, ale já bych si tu sezonu raději protáhl a poslal ho domů do Dražovic na zahradu. (smích) Co se týče hecu tak tam máme menší sázku, že to pak probereme u dobrého jídla a pití, takže doufám že vyhraju, protože Homoláč sice moc nesní, ale strašně moc toho vypije, takže by to nebyl levný večer. (smích)

Další aktuality

Bod s Litoměřicemi může být na konci důležitý, řekl Patrik Plhák
Bod s Litoměřicemi může být na konci důležitý, řekl Patrik Plhák 31.10.2017

V pátečním 7. kole 1. FUTSAL ligy dokázal Jeseník překvapivě remizovat s Litoměřicemi. V utkání byl velmi výraznou postavou kapitán domácích Patrik Plhák…

Tajně doufáme v play off, prozradil teplický Jan Kalina
Tajně doufáme v play off, prozradil teplický Jan Kalina 30.10.2017

Devětatřicetiletý futsalový brankář Jan Kalina ukázal, že je po návratu do nejvyšší soutěže stále platným hráčem. Svůj tým na palubovce Chrudimi uchránil před větším debaklem.

Michal Salák si angažmá v Německu pochvaluje
Michal Salák si angažmá v Německu pochvaluje 16.10.2017

Na zápase s Litoměřicemi se v lovosické hale objevil také bývalý útočník Slavie Michal Salák, který v loňské sezoně pomohl ke stříbrným medailím. Po skončení sezony zamířil do Německa, do týmu Vicemistra německé futsalové ligy. Tam si zatím svoje nové angažmá pochvaluje.