První zápas ve Zruči nad Sázavou nabídl zajímavé emoce na palubovce a také urputný výkon Helasu, díky němuž Brněnští dlouho sahali po senzačním výsledku. Nakonec ve druhé půli jejich obrana povolila a Benago zvítězilo 5:0.

David Cupák (kapitán RK Helas Brno): „Chceme doma zvítězit. Nečeká nás nic lehkého, ale můžeme se odpíchnout od prvního poločasu ve Zruči, kde jsme byli vyrovnaným soupeřem. Musíme začít proměňovat šance, a ještě víc zvýšit agresivitu na vlastní polovině. Benagu nedáme nic zadarmo. K dispozici už bude i Ivan Lacko.“

Beni Simitči (trenér Benaga Zruč n. S.): „Novinky v herním stylu, které jsem zavedl na play off, fungovali jen na osmdesát procent díky tomu, že to byl první zápas. Ale i to na Helas stačilo. Pokud chceme pomýšlet na největší úspěch, tak nám musí fungovat obrana, a ta nám fungovala dokonce s čistým kontem. V úterý už budu moct využít i zdravotně indisponovaného Marcela Rodka. Od Helasu nečekám nic zvláštního než v prvním zápase, totální defenzivu, ještě tvrdší hru na tělo, ještě více provokací a hodně faulů. My jsme ale na toto všechno připraveni, máme lepší tým, zkušený tým a konečně i kluky, kteří umí „rozdávat“ lokty. Nikdo nemá příkaz se šetřit, naopak budou muset hrát na krev, protože karty už mě nezajímají, mám široký kádr, a jestli v nějakém dalším zápase mi někdo bude chybět, tak mi to už vůbec nevadí! Jedeme pro druhé vítězství. V pátek chceme před televizními kamerami ukončit tuto sérii.“

FC Benago Zruč nad Sázavou – Rádio Krokodýl Helas Brno (úterý 20:30, SH Vodova, živě CHANCE.cz)

Další aktuality

Do Chrudimi míří Litoměřice i s Radimem Zárubou
Do Chrudimi míří Litoměřice i s Radimem Zárubou 23.11.2017

Futsalisté Chrudimi hostí v pátek od 20 hodin doma Litoměřice. Mohl to být celkem normální zápas, jenže Gardenline přivedl do týmu ex-chrudimského Radima Zárubu, který si odbyde premiéru v zeleném dresu právě v 11. kole 1. FUTSAL ligy. Zápas můžete sledovat živě na Tipsport.cz!

Záchranářský souboj: Olympik se střetne s Třincem
Záchranářský souboj: Olympik se střetne s Třincem 23.11.2017

1. FUTSAL liga má v pátek na programu poslední kolo první části sezony. Olympik v něm přivítá doma od 20 hodin Třinec, se kterým se bude prát o záchranu v nejvyšší soutěži.

Nejzbach čeká historicky první ligové utkání s Jeseníkem
Nejzbach čeká historicky první ligové utkání s Jeseníkem 23.11.2017

V 11. kole 1. FUTSAL ligy zajíždí Nejzbach do Ostravy, kde se v pátek utká s Jeseníkem. Gamaspol letos poprvé okouší chuť nejvyšší soutěže. Momentálně se nachází na devátém místě s pěti body. Nejzbach se zatím drží na čtvrtém místě s osmnácti body. Utkání začíná ve 20 hodin.