Utkání mělo dva rozdílné poločasy, který se vám líbil víc?
Samozřejmě, že ten první, který byl z naší strany velice dobrý. Hráli jsme tak, jak jsme chtěli. V druhém poločase Plzni už, jak se říká, o nic nešlo, takže to zkusili. Dobré je to asi jen k tomu, že máme možnost se na to v klidu podívat a připravit se na power-play mnohem lépe, než jak jsme reagovali dnes. Gólově jsme poločas prohráli, je to varování, musíme se chyb, které jsme udělali, naučit vyvarovat.

První poločas byl asi nejlepší z celé základní části, souhlasíte?
Doufám, že takový projev ještě v této sezóně mnohokrát předvedeme. Teď právě dostává mančaft takový ten lauf, ve kterém by měl pokračovat. Je to výsledek zvýšené intenzity tréninků. Mělo by se to ještě i stupňovat.

Překvapilo vás, že Interobal takhle bojoval o remízu, když to byl vlastně boj o to, aby se Slavii ve čtvrtfinále vyhnul?
Nepřekvapilo. Byl to poslední zápas před play-off. Pokud v takovém zápase vysoko prohrajete, není to dobře pro psychiku jakéhokoliv týmu. To, že dokázali výsledek takto stáhnout, tak to přece jenom pokles psychiky napravilo. Kdyby dostali lidově řečeno šišku, bylo by to pro ně mnohem horší.  A viděli jste, že se to v prvním poločase rodilo.

Opakuje se loňské složení čtvrtfinále, Slavia bude hrát znovu s Plzní - vloni se začínalo v Edenu, teď to bude na Interobalu. Vidíte ještě jiné rozdíly?
Doufám, že rozdíl bude pro nás výhoda, protože podle výsledků hrajeme venku lépe než doma. Snad se to projeví.

Loňská série se také rozhodla na palubovce soupeře, jak na to vzpomínáte?
To je pravda, byly tam dva takové hrůzostrašné výsledky, první zápas jsme doma vysoko vyhráli a pak jsme prohráli 2:10. Takhle by to letos určitě nemělo vypadat! I když tehdy nás druhý výsledek možná trochu zkrotil v euforii a my jsme museli hrát s mnohem větší koncentrací. Pak jsme další dva zápasy dotáhli a nakonec přes Plzeň postoupili. Nemyslím si, že k takovému počtu branek dojde i ve čtvrtfinále. Budou to vyrovnané zápasy s bojem o každý metr palubovky.

Jak hodnotíte celou základní část?

Pro Slavii je to zklamání. S tímto týmem, který tu budujeme, se čekalo, že budeme výš v tabulce. Během sezóny se tu ale prostřídalo dost hráčů, dávali jsme to pořád do kupy, někteří hráči si prošli zraněními. Když jsme teď všichni v pořádku a připravení, tak to začalo jít. Věřím, že v tom budeme pokračovat a že hodnocení celé sezony bude mnohem příznivější.

Další aktuality

Do Chrudimi míří Litoměřice i s Radimem Zárubou
Do Chrudimi míří Litoměřice i s Radimem Zárubou 23.11.2017

Futsalisté Chrudimi hostí v pátek od 20 hodin doma Litoměřice. Mohl to být celkem normální zápas, jenže Gardenline přivedl do týmu ex-chrudimského Radima Zárubu, který si odbyde premiéru v zeleném dresu právě v 11. kole 1. FUTSAL ligy. Zápas můžete sledovat živě na Tipsport.cz!

Záchranářský souboj: Olympik se střetne s Třincem
Záchranářský souboj: Olympik se střetne s Třincem 23.11.2017

1. FUTSAL liga má v pátek na programu poslední kolo první části sezony. Olympik v něm přivítá doma od 20 hodin Třinec, se kterým se bude prát o záchranu v nejvyšší soutěži.

Nejzbach čeká historicky první ligové utkání s Jeseníkem
Nejzbach čeká historicky první ligové utkání s Jeseníkem 23.11.2017

V 11. kole 1. FUTSAL ligy zajíždí Nejzbach do Ostravy, kde se v pátek utká s Jeseníkem. Gamaspol letos poprvé okouší chuť nejvyšší soutěže. Momentálně se nachází na devátém místě s pěti body. Nejzbach se zatím drží na čtvrtém místě s osmnácti body. Utkání začíná ve 20 hodin.